EURO HINNAT

kansalaisten nyhtääminen ,ettäs kehtaavatkin nostaa hintoja ,kun hinta nousee niin hups euro tai kaks aina hinnat nousee sitten vaan naama punasena kauppias selittelee hinnan nousua seli seli taitaa olla monella jo mitta täysi,hittoon koko eu ja päätäntävalta takaisin
hallitukselle ja kansalaisille .
177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

EMU- ja EU-vastaisen kuluttajan kannattaa valita Itsenäisyyspuolueen edustaja vaalipiiristään seuraavissa eduskuntavaaleissa, jotta kalliit hinnat lopulta tulisivat kaikkia kuluttajia suosiviksi kotimaisten markkinoiden tuotteista pienemmillä logistiikkakustannuksilla. Vain sitoutuminen dollariin jatkuu vielä markan aikanakin, mutta eurosta ei oltaisi enää riippuvaisia.(Toivottavasti se markka saadaan takaisin, vaalitulos ratkaisee.)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NYT ALKAA JO RIITTÄÄ kirjoitti:

kansalaisten nyhtääminen ,ettäs kehtaavatkin nostaa hintoja ,kun hinta nousee niin hups euro tai kaks aina hinnat nousee sitten vaan naama punasena kauppias selittelee hinnan nousua seli seli taitaa olla monella jo mitta täysi,hittoon koko eu ja päätäntävalta takaisin
hallitukselle ja kansalaisille .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu