Olettehan huomanneet, että on taas aika nähdä yksi Bollywood elokuva Suomessa valkokankaalla!
Parineeta, ei ihan parasta Bollywoodia, mutta ihan ok tusina filmi. Kantsii käydä katsastamassa. Näytetään Hesassa, Tampereella (Niagara) ja Turussa (Kino Thalia).
http://www.hiff.fi/elokuvat/elokuva.html?elokuva_id=8
Parineeta R&A:ssa
2
437
Vastaukset
- tykästynyt
Mä tykkäsin Parineetasta eli lienee makukysymys tuo "ei ihan paresta"!? Toki olen parempiakin nähnyt, mutta ei Parineeta MUN mielestä ole millään lailla väheksyttävä filmi. Mutta niin, makuja on monenlaisia :)
- Rani
Olet aivan oikeassa, en halua väheksyä, mutta kun yleensä puhutaan Bollywood filmeistä, ajatellaan lähes 3h, spektaakkelinomaisia elokuvia.. (K3G, Devdas, Hum Dil De Chuke Sanam..)Tässä ei oikein ole näyttäviä pukumusikaalikohtauksia ja ote on muutenkin hieman realistisempi..
Juoni on valitettavasti aika kulunut, mutta kontekstia (kirjailija & aikakausi) kannattaa miettiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011581
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581001Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61886
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11770Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t266766Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä341707Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74706Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61702