jos joku tietää ni onko pahat pojat elokuvaan ikärajaa? olis kiva varata liput ensi-iltaa jos vaan tietäs pääseekö jos sinne yleensä sitten on. oon käyny kaikki sivut läpi...kiitti kaikille kilteille!!!
pahat pojat: ikäraja
6
1496
Vastaukset
- j.i
Hmm täytyy sanoa, että on melko huonosti informoitu ikärajaa...en löytänyt sitä tuoltakaan, jossa on varmasti eniten infoa leffasta... tuolla jos jossai pitäisi lukea, oletkin varmaan jo lukenut, silti.
http://www.solarfilms.com/- Hb
Menee asian vierestä mutta olen kuullut Tuomas Kantelisen musiikkia elokuvien ja muunkin parissa. Superlahjakas, vasta reilu kolmekymppinen säveltäjä. Tosta linkistä kävi ilmi, että jopa Hollywood ura voi aueta. Toivotaan hepulle menestystä, lahjoja ainakin on)
- j.i
Hb kirjoitti:
Menee asian vierestä mutta olen kuullut Tuomas Kantelisen musiikkia elokuvien ja muunkin parissa. Superlahjakas, vasta reilu kolmekymppinen säveltäjä. Tosta linkistä kävi ilmi, että jopa Hollywood ura voi aueta. Toivotaan hepulle menestystä, lahjoja ainakin on)
Ainahan me toivomme onnea. Mutta ihan surkeasti organisoitu informointi... kaipa sinen voi sitten tepastella vaikka 5 vuotias jos ikää ei mainita suoranaisesti > ei siinä ole mitään sanomista kenelläkään...Onneksi itse ei tarvitse katsella mitään rajoja...tai no riippuu seurasta :)
http://filmnet.cjb.net
- kirkafani88
pahat pojat-leffan ikäraja on K11(tieto uusimmasta suosikki-lehdestä)
- Anonyymi
minkä ikäisenä voi katsoa pahat pojat elokuvan eli mikä on sen ikäraja
- Anonyymi
se on 12k
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847142Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176225Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845328Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635235Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274615Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193565Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003410