Vaikuta tiedotuspoliittisesti...
Sanansaattaja
2213
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Huomaatteko, kuinka lööpit lyövät ihmisiä, jotka eivät pysty puolusteutumaan. Tavallisia ihmisiä, sinua ja minua ja meitä. Poliittiset päättäjät eivät joudu lööppeihin, koska heillä on kabinettivalta ja sitä käytetään.
Siksi lööpit ovat raakoja, koska poliitikkoja ei saa kritisoida, he ovat TABU. Ainoa, josta media voi kirjoittaa ovat tavalliset ihmiset (pois suljettuna kritisointi suomenruotsalaista, jotka ovat TABU nro 2)
"There is no clearer evidence of their aristocratic status than that it remains compulsory for all Finns to learn Swedish, the language of a tiny minority, in school. In these ways, like white Zimbabweans, Swedish-speakers are a kind of colonial relic."
"Mr. Dutton on siis huomannut sen, että pakkoruotsi on Ruotsin kolonialismin jäänne - tai paremminkin jäte."
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=1500000000000108&posting=22000000019588855
Jotenkin tuntuu naurettavalta joidenkin vanhempien halu suojella jälkikasvua maailman pahuudelta vaikuttamalla lööppeihin.
Ensinnäkin, terve lapsi on kiinnostuneempi omista harrastuksistaan ja kavereistaan kuin maailman menosta eikä uhraa monta ajatusta lööpeille (jos niitä edes lukee) ja toiseksi, eikö ole terveellistä muistuttaa lapsiakin siitä, että maailmassa on sekä hyvää että pahaa?