Toisessa keskuslukituksen kaukosäätimessä on jotain vikaa. Välillä se toimii ja välillä ei. Silloinkin kun se toimii se toimii todella huonosti eli kestää useita sekunteja ennenkuin kun se avaa/sulkee keskuslukituksen. Toinen kaukosäädin toimii hyvin, joten vika on kaukosäätimessä. Mikähän mahtaa olla vikana?
Keskuslukituksen kaukosäädin
Carisma -98
4
979
Vastaukset
- primmu99
Vaihdappa nyt patteri ensalkuun.
- ...
ja putsaa kosketin pinnat!
- Ya.
Johon se nappäin vastaa sisällä, siellä pieni kytkin, se irtoaa piiristä. Pikku tinaus vain, kapeakärkisellä kolvilla. Varoa naapuripiirejä, ettei tina lorahda niihin.
5 min homma - Tee-se-itse-mies
Itselläni oli sama ongelma. Puhdistin sisällä olevat näppäimien kosketuspinnat ja alkoi toimimaan taas :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741359Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431249Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1511061Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2541032- 51755
- 64714
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62707Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39688Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44651- 30607