Hei pitkästä aikaa! Olin unessa toisen naisen kanssa mannekiinina. Yleisö istui valoisassa isohkossa huoneessa ringissä tuoleilla. Meitä oli vain kaksi, emmekä olleet harjoitelleet koreografiaa, joten pyörähtelin sinne tänne kahdeksikkoa, että täyttäisimme lattian. Helmenharmaa pukuni ei ollut ihan kunnossa, joten joku yleisöstä myötätuntoisesti tuli vetämään sen kuntoon sanoen, että tietenkään en voi itse nähdä itseäni. Vaihdoimme viereisessä isossa huoneessa vaatteita. Sen keskellä oli kenkiä ja nauroimme, kun sähläsin niiden kanssa ja huomasimme, että minulla oli toisessa jalassa musta miehen kenkä. Harmittelin etten ottanut mukaani sirompia kenkiä ja olin pahoillani yleisön puolesta, ettei meitä ollut enempää ja yleisö sai odottaa meitä.
Minulla on paljon järjesteltävää, että voiko tämä liittyä sellaiseen?
Minulla on paljon järjesteltävää, että voiko tämä liittyä sellaiseen?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olet mannekiininä tarkastelun alla. Et ole jotenkin valmistautunut kunnolla tulevaan tai ainakin olet epävarma valmiudestasi. Kahdeksikon kiertäminen voi kertoa ikuisuudelta tuntuvasta ajasta ja samojen kuvioiden turhasta toistosta. Onko elämässäsi siis jotain turhamaista toimintaa, joka loppujen lopuksi vie energiaa itseltäsi ja jonka järjesteleminen vie voimia elämässäsi. Yleisöstä tullut henkilö joka tuli oikomaan hamettasi on ehkä oman itsesi "peili", kun emme aina itse näe omaa epätäydellisyyttämme tai tointamme turhuutta, voi toinen henkilö käytöksellään viestiä meille mitä olisi korjattavissa. Eripari kengät vetävät eri suuntiin, elämässäsi voi olla tilanne, jossa näin tuntuu käyvän. Olet pahoillasi itsesi takia, kun et ole täydellinen, mutta kuka olisikaan? Elämä on joskus sellaista sählinkiä, se tulee vain hyväksyä, onneksi toiset ihmiset ovat apuna, antaen palautetta meille. Toisista ihmisistä voimme peilata itseämme parhaiten, kun itse emme itseämme näe oikein. Toisen reaktio itseämme kohti, on heijastus omasta itsestämme. Mitä korjattavaa elämässäsi siis on, elämän kuvioissa.
Olen aivan hirveän kyllästynyt arkeeni ja ikuiseen kahdeksikkooni, enkä tiedä miten sen saisi muuttumaan. Avun hankkiminen tuntuu kykenemättämyydeltä, minun tulisi aina pärjätä. Kiitos avusta, sain siitä miettimistä.