EUROLINES

Rusalka2006

Hei, olen menossa Wienin lentoasemalta Bratslavaan.Pysähtyykö Eurolinesin bussi myös Novy Mostin linja-autoasemalla (?).Tilasin lipun Wienin lentoasema-Novy Most, centrum. Majailen Venturskalla, joten käsittääkseni Novy Mostin "pysäkki" olisi lähempänä kuin linja-autoasema. Eurolinesin sivulta ei saanut tähän asiaan selvennystä!! Kiitos, jos joku vaivautuisi vastaamaan.

2

1133

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Käynyt

      Aikaisemmin pysähtyi Bratislavassa vain Petrzalkassa ennen linkkuassaa.

    • Novy.most

      ...jos siinä lipussa kerran niin sanotaan. Muutenhan siinä lukisi jotta Petrzalka.

      Ainakin kaikki (moni) lähiliikenteen bussit ja ratikat tuntuu kulkevan Nový mostin kohdalta ja se on ikäänkuin yksi risteyskohta liikennevälineissä.

      Kannattaa toki vielä varmistaa, mutta jos aikataulussa ja pysähdyspaikoissa seisoo Novy most, centrum, niin prkl ihmettelen jos ei pääse keskustaan uudelle sillalle. !!

      Nový most

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      78
      2480
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      42
      2106
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      955
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      32
      837
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      788
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      650
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      528
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      505
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      482
    Aihe