Modeemi tiensä päässä?

Iso-S

Noin viikon ajan,aika usein, kun työpöydällä klikkaa internet-kuvaketta, kestää selaimen aukeaminen jopa 10min!Aluksi tulee tiimalasi,joka kuitenkin muuttuu normaaliksi nuoleksi. Taas kun klikkaat, niin kohta avautuu 2 kpl selaimia!Toisinaan taas selain aukeaa samantien! Epäilys että Thomsonin kaapelimodeemi tekee "kuolemaa"? Missä muualla mahtaisi olla vika? Soneralla ei kuulemma ongelmia!

1

880

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vian olevan koneessa

      Tarkoitatko internet kuvakkeella jotakin selainta, esim. Internet Explorer? Jos edes selain ei aukea, on vika koneessa. Siihen ei vaikuta modeemi tai internetyhteys.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      273
      3472
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      126
      1839
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      286
      1577
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      75
      1457
    5. 77
      1416
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1140
    7. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      53
      1136
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      1011
    9. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      987
    10. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      61
      940
    Aihe