IS-veikkaaja

Tämän päivän Veikkaaja väittää, että Tepsi olisi ollut valmis myymään jotain pelaajia pois ennen kauden alkua. Kyse on niistä pelaajista , jotka eivät ole nauttineet valmennusjohdon luottamusta .
6549
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Varmasti. Ongelma vaan taitaa olla siinä että a) Pelaajat eivät halua lähteä ja b) Osan hinta on suoritustasoon aivan liian kova.

Vahalahti nyt ainakin on yksi ehdokas. Nurminen lienee toinen.

Äänestä
  • Muita tyyppejä jotka eivät sovi Jortikan kuvioihin millään ovat Simon Backman ja Mikko Rautee. Ongelma on vaan että mikään muu seura ei halua heitä ostaa.

    Äänestä

Puolet siinä lehdessä on täyttä sontaa.

Äänestä

Jos joku luki sen kausijulkaisun, niin kaikki paska laitettiin Jortikan niskaan. Sitten vielä valehdeltiin , että Tepsi olisi tehnyt sopimuksen Curt Lundmarkin kanssa, ennen Jortikan sopimusta. Seuraavassa numerossa tieto kumottiin.

Äänestä

Sanoma-Wsoy:n tekeleisiin.
Ilta-Sanomat - Helsinki keskeinen punikkilehti.

Äänestä
  • Tepsi on huippujoukkue ja ja Jortikka huippuvalmentaja. Se on ihan varmaa koska Helsingissä joku sanoi että TPS on huono.

    Eiköhän Varsinais-Suomen Kokoomus saa nyt keskittyä siihen että saisivat säilytettyä edes yhden edustajanpaikan maalisvaaleissa. Puolueen jääkiekkotoiminta ei enää ole kannattavaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elysee-areena kirjoitti:

Tämän päivän Veikkaaja väittää, että Tepsi olisi ollut valmis myymään jotain pelaajia pois ennen kauden alkua. Kyse on niistä pelaajista , jotka eivät ole nauttineet valmennusjohdon luottamusta .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu