jos vauva on pää alaspäin jo niin...

Niin missä olette tunteneet potkut ja töytäisyt ja liikeet pääosin? Mulle kun nääs sanottiin että vaavi olis pää alaspäin ja liikkeitä tuntuu niinku molemmissa "kyljissä" siis navan alapuolella ja svälillä mahan keskiosassakin.. ehkä luulisin sen olevan peppu edellä...Asiallisia vastauksia kiitos!
2425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

potkut tuntuu oikealla kyljellä, heti kylkiluitten alapuolella. Välillä nyrkkeilee myös tuonne alaspäin. Rv36

Äänestä

...mukelo on ollut raivotarjonnassa jo monen viikon ajan ja liikkeet tuntuvat oikealla alhaalla ja vasemmalla kyljessä suht ylhäällä. Hikka tuntuu oikealla alhaalla. Neuvolassa sanoivat tänään, että mukelo on aika keskellä, osittain oikealla.

Rv 38 (37 3)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimetön :) kirjoitti:

Niin missä olette tunteneet potkut ja töytäisyt ja liikeet pääosin? Mulle kun nääs sanottiin että vaavi olis pää alaspäin ja liikkeitä tuntuu niinku molemmissa "kyljissä" siis navan alapuolella ja svälillä mahan keskiosassakin.. ehkä luulisin sen olevan peppu edellä...Asiallisia vastauksia kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu