"Verkostomarkkinoijille syytteet". Tänään tulee 45 minuuttia ohjelmassa jatkoa vissiin turun huijarien rikoksien käsittelyyn...
45 Minuuttia tänään!
Arska
193950
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Lisää paskaa verkostomarkkinoijien niskaan.
Vastustetaan ne suohon! Ei ENÄÄ lykäreitä, ei värväystä essolla eikä hotellin aulassa.
Ei enää kahvia, eikä pullaa! Dressmannkin saadaan konkkaan ja tilalle tulee kunnollisia vaatteita kauppaavia järkeviä yrityksiä.
Täytyy olla kuulolla. Katsotaan ohjelma ja kommentoidaan sitten.
45min. sivuilta mainintaa move asiasta..mistä oot aiheen "syytteet verkostomarkkinoijille" löytänyt?
suomi 24 sivun alalaidan tv ohjelma tiedoista, sieltä klikkasin 45 minuuttia ja tieto löyty.
http://www.mtv3.fi/ohjelmat/ohjelmatiedot/popup.shtml/mtv3/20060920?23
45 min sivuilta ei löydy. Aihe lisätty varmaan ajankohtaisuuden vuoksi. Myös kun ovat jonkin verran seuranneet, ja tehneet aiemminkin VM:n vääryydestä juttua:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000000561&posting=22000000019489876
Nyt sieltä löytyykin ko. aihe
Vai olisiko sittenkin niin, että 9.9. tapahtumat näytettäisiin,raskaasti editoituna...
"...Yksi meistä nousi ylös ja yritti estää kuvaamista panemalla käden kameran eteen. Toinen tunkeutujista hyökkäsi hänen kimppuunsa takaapäin ja iski häntä nyrkillä takaraivoon..."
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000000561&posting=22000000019478174
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000000561&posting=22000000019489876
Http://www.telkku.com
45minuuttia 20.9.2006 Verkostomarkkinointi johti syytteisiin. Eläinlääkärin mukana eläinkuljetusratsioissa. Lentävä auto nousee jo ilmaan. Mustasukkaisuusrikoksesta kaltereiden taakse. Vanhentuvien elintarvikkeiden erikoisliike. Lähikuvassa oopperalaulaja Karita Mattila. Juontajana Ripsa Koskinen-Papunen.
Suomesta löytyy kansanosa joka haluaa verkostomarkinoinnin loppuvan. Verkostomarkkinoissa ei enemmistön mukaan ole mitään vikaa. Uutinen on tämän pienen kansanosan fanaattinen vastustaminen, jotka ovat saaneet aikaan tutkintapyynnön. 45MIN käsittelee näiden fanaattisten ja syrjäytyneiden vastustajien taustoja. Mikä saa ihmiset vastustamaan hyvää toimintaa . Se on uutinen!
"Suomesta löytyy kansanosa joka haluaa verkostomarkinoinnin loppuvan."
Väärin. Suomesta löytyy kansanosa joka haluaa Moven kaltaisten kusetusten loppuvan.
ohjelma ensin ja kommentoidaan vasta sitten. Tämä pieni kansanosa sikäli kuin sitä tunnen on kaikkea muuta kuin syrjäytynyt, mutta sitähän sinä et voi tietää.
http://www.mtv3.fi/uutiset/45min/jaksot.shtml?470955
Mielenkiinnolla odotamme ohjelmaa ja sen jälkipuintia.Taattua blogi tavaraa, jokohan ylälinja valmistelee vähätteleviä selityksiä?
Veikkaus? Onko Moven johto suostunut haastatteluun? Onko tämän viikon toimitusjohtaja jo arovottu?
Mafiapomojen luksus elämä vankilassa oli ensimmäinen...
Kumpi kahdesta kamerasta onkaan se vahvempi?
Oli tuo kuvaus tuosta tullut Maikkarin sivulle:
"Kerroimme helmikuussa Move Networksista, nuoria houkuttelevasta verkostomarkkinointibisneksestä.
Tuhannet nuoret lähtivät mukaan, kun tiettyjen nettisivujen suositteluun perustuvaa liikeideaa kaupattiin hurmahenkisissä joukkokokouksissa.
Moni helppoa rikastumista odottanut kuitenkin pettyi ja jäi ihmettelemään toiminnan todellisia tarkoitusperiä.
Nyt Turun kihlakunnansyyttäjä on päättänyt syyttää yrityksen avainmiehiä useista rikoksista."
ehdi ohjelmaa katsomaan. Toivottavasti joku saa sen pikaisesti levitykseen tänne palstalle.
paikkansa pitävät
Tuossa linkki: http://nettitv.mtv3.fi/nettitv_uutiset/index.shtml/nettitv_uutiset/ajankohtaisohjelmat/45minuuttia
On kuukauden katsottavissa tuolta.
45min. ohjelmassa siitä syöpäkeräyksestäkin? Ikävästi siinä kävi? Eihän hyväntekeväisyysjärjestöt ole kiellettyjä, mutta tuo meni överiksi, koko homma karkas käsistä.