Harmittaa, että Tatu ja Mira ovat äänestyksessä... Tatu on symppis, komea ja omalla tavallaan hauska ja Mira on pirteä, reilu ja ilo silmälle. Molemmat ovat mielenkiintoisia ja heillä liikkuu jotain päässäkin, toisin kun eräillä. Tilalla voisi olla mielestäni vaikka ylimielinen Kaarlo ja tylsä kaikkitietävä Jenni, jotka ottavat mielestäni ihan liikaa "tilaa" talossa, eivätkä hyväksy tarpeeksi erilaisuutta. Yrittävät päästä esille niin paljon kuin mahdollista vaan! Eivät myöskään ikinä myönnä olevansa väärässä.
Tatu ja Mira äänestyksessä
Harmi :(
3269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
eipä tatu lähtis!
mirasta en oikeen tykkää
Olen samaa mieltä siitä, että Mira ja Tatu ovat symppiksiä ja Jenni ei osaa sopeutua erilaisuuteen, on täynnä itteensä ja Kaarlo käyttäytyy kun murkkuikäinen teinipoika. Jos pitäis valita Tatusta ja Mirasta niin ehdottomasti Mira, ei Tatussakaan mitään vikaa ole, mutta on havaittavissa kyllästyneisyyden merkkejä hänessä, onhan hän perheellinen, joka varmasti vaikuttaa asiaan.
Mira on vahvoilla, se säteilee ja sillä on päässäkin jotain.
Tatulle.....etkö ole huomannut mitenka miehellä on jo ikävä kotio? Ja lapsiaan?
Huomaa että sillä on evää ihan loppu ja mielenkiinto koko talossa asumiseen ja BB:hen.
Mira taas haluaa jatkaa, jotenka, toivon tosi paljon,että kansa ymmärtäis vapauttaa Tatun,ja päästää hänet kotiin,koska homma on valmis nyt.