Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Voiko tilille laittaa....

Tietääkö kukaan, voiko esim. pankissa tallettaa rahaa suoraan Veikkauksen nettitilille, ilman että raha käy omalla pankkitilillä, tai näkyy muuten vaan jossain muualla. Tietoa tulemaan, kiitti, jotta voisin taas hävitä kaikki.
63585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ohjeet ja Veikkauksen tilinumerot löytyvät Veikkauksen sivuilta kohdasta rahansiirto.

Äänestä
  • -mutta jos tänään torstaina maksat-niin rahat on pelitilillä vasta maanantai-iltana.

    Äänestä

  • käteisellä- kirjoitti:

    -mutta jos tänään torstaina maksat-niin rahat on pelitilillä vasta maanantai-iltana.

    Kiitos paljon tiedoista, entä sellainen seikka, että kyseleekö sossu pelitilin tiliotteita, kun olen kerran laittanut rahaa omalta tililtä pelitilille, ja senhän sossu näkee tiliotteesta. onko kokemuksia?

    Äänestä

  • Suoraan roskiin kirjoitti:

    Kiitos paljon tiedoista, entä sellainen seikka, että kyseleekö sossu pelitilin tiliotteita, kun olen kerran laittanut rahaa omalta tililtä pelitilille, ja senhän sossu näkee tiliotteesta. onko kokemuksia?

    Tosin siirtämäni summat ovat olleet pieniä, 10-20 euroa kuussa. Eivät ole kyselleet mitään, ehkä suhtautuisivat eri tavalla jos siirtäisi rahaa satoja euroja kuussa?

    Äänestä

Jos pelaat pelejä joissa voit voittaa merkittäviä summia rahaa ja saat toimeentulotukea pelaa kioskilla. Näistä on useita ennakkopäätöksiä joissa sossu on katsonut että asiakas ei tarvitse toimeentulotukea, koska on voittanut veikkauksessa rahaa. Et myöskään voi kotiuttaa rahoja muuta kuin ilmoittamasi pankkitilin kautta, jolloin sossu näkee mahdollisest voittosi ja voi pudottaa toimeentulotukea.

Äänestä

Samaa mietin 🤔

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suoraan roskiin kirjoitti:

Tietääkö kukaan, voiko esim. pankissa tallettaa rahaa suoraan Veikkauksen nettitilille, ilman että raha käy omalla pankkitilillä, tai näkyy muuten vaan jossain muualla. Tietoa tulemaan, kiitti, jotta voisin taas hävitä kaikki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu