Suomi päätetty

Valtaeliitti on antanut luvan perustaa uraanikaivoksia koko maahamme.Näin joudumme lähitulevaisuudessa lähtemään pakolaisiksi johonkin maahan,koska maaperämme saastuu elinkelvottomaksi.
9511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jonnekkin lämpimään?

Äänestä
  • ja sitten eletäänkin herroiksi siellä ja rötöstellään oikein kunnolla.

    Äänestä

  • Otanko mukaan kylmiä drinksuja vai onko paikan päällä tarjoilu järjestetty? Ai niin mihinkä sitä lähetään? En haluu Somaliaan, joku Australia ois kivempi.Kivat bileet sitten perillä.

    Äänestä

ja siten kannattaa hankkia somalian kansalaisuus ja tulla pakolaisena Suomeen asumaan.

Äänestä

etelän pakolaisiksi. Ja säästyypi tämä luonto ihmiskäden raiskaukselta. Mikäpä meidän on, kun eihän pakolaiset pääsääntöisesti edes töitä tee, ruoka tuodaan sänkyyn. Seslonkilla maaten vain Somaliassa tai espanjassa makoillaan.

Äänestä
  • töitä, kun ei myönnetä työlupia. Monet olisivat hyvin halukkaita tekemään työtä, ja osa tekeekin varsinkin Espanjassa nälkäpalkalla ja muutenkin onnettomissa olosuhteissa. Me edesautamme laitonta työllisyyttä ostamalla halpoja Espanjassa tuotettuja vihanneksia ja hedelmiä, joita laittomat maahanmuuttajat keräävät.

    Äänestä

Päästään eroon ainakin 200 keuhkosyöpä-tapauksesta joka vuosi, kun raijataan se uraani pois sieltä maaperästä.

Itseasiassa jokaisen asutuskeskuksen alle pitäisi rakentaa kansanterveydellisistä syistä uraanilouhos. Vaikka sitten kannattamatonkin.

Äänestä

Voi su piruparkaa. Toivottavasti sinut laitetaan vaikka Itä-Siperiaan kuokkimaan ikiroutaa. Miten joku voi tuollaisia typeryyksiä kirjoittaa?? Luuletko sinä proletaari että Suomessa on uraanimalmiksi asti uraania joka paikassa? Jos olisi Suomi olisi aika onnellisessa asemassa ja luultavasti rikkaampi kuin Norja!!
Oletko näitä uraanityttöjä joilla on napapaita ja lihava olemus?

Äänestä

Se tässä uraanivaltaustouhussa ihmetyttää eniten, että mikä kiire nyt on päästä kaivamaan. Uraani (kansallisomaisuus ?) ei ole karkaamassa maaperästä minnekään. Päinvastoin - sehän kasvaa siellä korkoa. Ehtisi siis tuumailla vaikka vuosikymmeniä kaivamisen hyviä ja huonoja puolia.

Onko tällä (salamyhkäisellä) kiireellä tarkoitus saada aikaan joku kiinteistöomaisuuden uusjako? Maat ja mannut pois tavallisilta maajusseilta ja mökkiläisiltä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


autioittaa. kirjoitti:

Valtaeliitti on antanut luvan perustaa uraanikaivoksia koko maahamme.Näin joudumme lähitulevaisuudessa lähtemään pakolaisiksi johonkin maahan,koska maaperämme saastuu elinkelvottomaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu