Eikös Paulalta kohta tule uusi albumi? Olisi mukavaa saada "Kuka pelkää Paulaa" ja sitten tuo "Yöperhonen" (jota tosin en ole vielä kuullut) samalle levylle.
Eikös se ole lokakuussa kun albumi ilmestyy kauppoihin! Täytyy herätä silloin aikaisin!
Uusi Paula albumi?
8
1028
Vastaukset
- 11.10.
Paulan uusi albumi 'Yöperhonen' ilmestyy 11.10.
- arkku kutsuu
Todennäköisesti levy jää linssiluteen viimeiseksi, sillä hän on jo siirtymässä ajasta ikuisuuteen. Ikä painaa ja mieli on maassa vanhojen syntien takia.
- Oletko kade?
Joka toiselle kuoppaa kaivaa,se itse siihen lankeaa!Kun toiselle arkunnauloja tilaat,voit itse niitä ensin tarvita!Että sopii vähän ajatella,mitä suustaan päästelee.
- Pasi
Ei varmaan jää Paulan viimeiseksi albumiksi. Tiedoksesi vaan, että Yöperhonen-albumi debytoi heti julkaisuviikollaan Suomen Virallisella albumilistalla sijalla 14. Upeaa!
- "Jamima"
Mutta kysyisin sinulta,kun olet niin söpön ja kiltin näköinen,että miten voi saada valokuvansa nettiin,kun luo ne sivut.
En ymmärtänyt siitä netin selostuksesta yhtikäs mitään!
Voinko esimerkiksi saada sellaisen muutamavuosi sitten otetun kuvan,siihen aloitus sivulle?
Ja miten se laitetaan?
Vastaathan,ole niin kiltti.Ole "ritarini!"Jookos?
Kiitti jos autat?"Jamima"
Minäkin muuten tykkään Paulasta,aivan huippu,eikä vanhene koskaan! - pipukka
Mulla on kännykän soittoäänenä se yöperhonen, aina kun känny soi tulee hyvä fiilis, on niin nätti melodia.
- Paula-fani
Todella tyylikäs ja upea kokonaisuus tää Yöperhonen levy!! Mahtava saundi ja sanotus, takuuvarmaa Paulaa!
Jo eilen, ainakin Turun Wiklundilla, josta sen myös ostin. Mulla on jo arvostelukin sivuilla:
http://reijopiippulareviews.blogspot.com/
Ihan kiva albumi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3475785- 775223
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484286- 523911
- 483648
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1583356Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003144Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky403102- 432259
- 492185