Ali G

Kitsunegari

Mikäs "Borat" se sen toinen alter ego olikaan, mut joka tapauksessa. Lähi-Idästä tai jostain sieltä on tämä veikkonen. Haluisin tietää lisää Ali G:stä ja sen musavideoista ja telkkariesiintymisistä sun muista. Mulla kun meni sivusuun tuo Ylellä esitetty Ali G Show. Se on siis se sama hemmo joka oli Madonnan Music-videolla. Vastauksia antaa sataa kuin mannaa taivaasta! :D

3

489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • googlekin on keksitty

      mutta siis Sacha Baron Cohen esittää tässä sarjassa kolmea eri hahmoa, Ali G:tä, Boratia ja Brunoa. Kohta on tulossa ensi-iltaan kauan odotettu Borat elokuva, Ali G leffa tehtiin pari vuotta sitten. Ali G showta tehtiin briteissä josta Cohen on kotoisin, nämä ylellä nyt esitettävät jaksot ovat usassa tehtyjä jaksoja.
      Omsta mielestäni sarjat ovat aivan loistavaa komediaa, ja suorastaan nerokasta yhteiskuntakritiikkiä. Sarjassa pilkataan monia eri osapuolia, ja Cohen saa haastateltavat näyttämään tyhmiltä ja paljastamaan ennakkoluuloja.

      Tulevaa Borat leffaa on monessa paikassa kutsuttu jopa maailman hauskimmaksi elokuvaksi, ja ennakkoarvostelut leffafestareilta ovat pelkästään positiivisia.

      Harmi vain että näitä aitoja haastatteluja ja tilanteita enää tuskin voi tehdä, sillä Nämä hahmot ovat jo niin tunnettuja.

      • lisää tietoa

        sarjoista ja esiintymisistä saa http://www.imdb.com


    • Kitsunegari

      Kyllä minä Googlea ja Allthewebbiä kokeilin ja monta muutakin hakuselainta. Halusin vain saada tiivistelmän kaikesta perustiedosta joka koskee Ali G:tä ja olen kiitollinen vastauksistanne. Olette olleet suuresti avuksi. :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      614
      2283
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      27
      1126
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1118
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      7
      968
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      865
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      86
      855
    7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      89
      762
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      725
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      573
    Aihe