Miesvaltaisilla työpaikoilla puhutaan että

tarhantätit ja opettajat (ja muut lasten parissa työskentelevät) on kuulemma kaikista kiimasimpia ja helpoimpia.
2213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vaikka olen ope, niin en allekirjoita tuota.

Äänestä

Kun on muutama tenava hoidossa ja koulussa, niin alkaa noita tuttuja hoitsuja ja opettajia olemaan. Baarissa sitten hyppivät kaulaan kaiken aikaa ja tietenkin on muutaman kanssa tullut jatkoilla käytyäkin. Ei siinä mitään pahaa oo!!!

Helppoja on!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lsdfhvisadbfv kirjoitti:

tarhantätit ja opettajat (ja muut lasten parissa työskentelevät) on kuulemma kaikista kiimasimpia ja helpoimpia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu