Onko köyhällä

mitään syytä äänestää sdp:tä, nehän ovat aina
hyvintoimeentulevien, työssäkäyvien sak:n
jäsenten puolestapuhujia, unohtaen täysin
pienen ihmisen ja omat (sdp:n) lähtökohtansa.
3123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

siksi kun suuri rahanvalta on polkenut heidät pieniksi.

Äänestä

säätivät orjatyölain eivät voi olla ainakaan työväenpuolue, täysia huijareita ovat ja optioiden suojelijoita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ministeri Töminä kirjoitti:

mitään syytä äänestää sdp:tä, nehän ovat aina
hyvintoimeentulevien, työssäkäyvien sak:n
jäsenten puolestapuhujia, unohtaen täysin
pienen ihmisen ja omat (sdp:n) lähtökohtansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu