Meillä tyttö innostui meikkaamaan nukkejaan ripsivärillä. Tuntuu olevan niin tiukassa, ettei lähde millään pois. Olisiko konsteja puhdistukseen?
Kiitos jos osaatte neuvoa :)
Kiitos jos osaatte neuvoa :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
nuken osa on johon sitä ripsiväriä on lätkitty. Jos muovia tms. niin ihan vaan vaikka vedenkestävän ripsivärin poistoaineella - en ole vielä nähnyt yhtäkään ripsiväriä joka ei sillä tökötillä lähtisi mitä L´Oreal kauppaa.
Jos nuken kasvot ovat kangasta eikä nukkea ole mahdollista pestä niin sitten en osaa neuvoa.. Jos voi nuken pestä niin samalla aineella veks ja sitten pesuun, ettei jää tahraa.
Kloorilla lähtee, mutta voipa olla, että nuken kasvoistakin lähtee väri, jos liikaa klooria pistää...