Tälläistako on yliopistoissa?
ammis
82259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ja kaikkialla. Tuo taisi olla teologisesta tiedekunnasta.
Olisko anarkistipentu asialla?
Tiedä sitä tarvitseeko olla edes anarkistipentu. Ihmisellä voi kaali seota vähemmästäkin kuin opintotuella kitkuttelusta.
tehdään selvästi tiedettä TIEDEOPPILAITOKSESSA!
Hupaisaa! Tais olla meidän kirjallisuuden luento just menos ;D
Lisäksi joku ampui haulikolla luennoitsijan.
Jaa, oliko se sitten sama luento, jolla itse istuskelin? Siellä vielä lisäksi joku veteli luennoitsijaa lumikolalla hanuriin ja piirteli samalla taululle genitaaliaiheisia piirroksia. Niin, ja naapuripenkin Marja-Liisa veteli tötsyä lärväänsä samalla kun Pena työnsi päänsä sen perseeseen ja vihelteli Marseljeesia kolmiäänisesti paksusuolen liepeillä. Vaikka mitäs tuosta, kun oli asiasisällöltään muutoin hyvä luento. Vai oliko se sittenkin jokin muu samankaltainen luento, kun tämmöisiä on harva se päivä.
Normaalisti jätetään poistumatta ja jäädään luentosaliin messuamaan, niin ettei kukaan saa mitään selvää luennoitsijan jutuista. -ttuilleessaan porukka möykkää ja pölpöttää liki täyteen ääneen luennoilla, niin ei onnistu kenenkään opinnot. Mitä sitä suotta menemään luentosalin ulkopuolelle toimittamaan eilisillan bileistä, kun asian voi aivan hyvin toimittaa kaverille kesken luennonkin.