Kemi-Kuro

labbis

Terve erämiehet.Olisiko tämän syksyn tietoa ko. alueesta. Oletan, että lintuja löytyy, mutta onko paikassa käyneitä, tai käykö joku ennen lokakuun puoliväliä. Jos tuntuu sille, että ei raaski kertoa, niin ei sitten. Vaihtarina löytyy tietoa Lieksasta, Sotkamosta ja Suomussalmelta ja Ylitorniosta, jos tarvetta ilmenee. Lähinnä se tieto kiinnostaisi, että suunnatakko alueen ylä- vai alareunaan päin. Noutajamies kiittää etukäteen.

4

2772

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • labbis

      Lintuja oli ja niitä saatiin. Paikat tiedossa juu.=)))))

    • Anonyymi

      Kemi-Kuro aluessta tullut etelän miesten temmellyskenttä. Latvalinnun aikanakin on jo nähty, kuinka moottorikelkalla ajetaan lähelle lintuja ja ammutaan päivässä vaikka kuinka monta . Vetoavat siihen nämä kelkka miehet että on maastoajolupa. Ei nuo kovin huookuntoisilta näyttäneet. Sama juttu syksyllä autoilla ja mönkkäreillä. Ei ainoastaan Kemi-Kuron ongelma. Sama toistuu monella alueella valtion mailla. Olis varmaan tarvetta tarkastella että millä perusteella sellaisen maastoajoluvan saa. Yllättävän usein tälläinen ajelija on etelän isoista kaupunkeista. Tulee sieltä tosin rehtiä eränkävijöitäkin jotka arvostaa vielä luontoa.

      • Anonyymi

        Jaha. Taas sinä näet helsingin yksiöstäsi metsästysrikoksia joka puolella. Samaa vinkumista joka keskusteluketjussa.


      • Anonyymi00005
        Anonyymi kirjoitti:

        Jaha. Taas sinä näet helsingin yksiöstäsi metsästysrikoksia joka puolella. Samaa vinkumista joka keskusteluketjussa.

        Homo.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      157
      1490
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      129
      1180
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      879
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      65
      801
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      62
      710
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      685
    7. Kuinka lähellä hän asuu?

      🤗
      Ikävä
      52
      680
    8. 76
      586
    9. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      572
    10. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      568
    Aihe