Ostin deodorantin, en vaan tiedä miten sitä

käytetään! Olen Poika: 15

Kävin Löytötavaratalossa, törmäsin dödöhyllyyn jossa oli miesten dödöt. Ajattelin ostaa elämäni ekan deodorantin. Hyllyssä niitä oli vaikka kuinka paljon: ihan halvinta eli euron dödöä en viitsinyt ostaa, yli 3 euroa maksaviin en edes halunnut tutustua. Huomasin Rexonan hinta jtn. 2.40, tuntui sopivalta. Oli siitäkin erilaiset Sport ja tällaiset muunnokset? En tiennyt mitä ota, mutta otin SPORT vaihtoehdon, koska urheilen paljon mm. pyöräilen 7 km kouluun ja kotiin. Olenko ostanut oikeanlaisen dödön? Sopiiko se tarkoituksiini hyvin?


Milloin käytän sitä? Se dödön vaikutus näyttäisi olevan 24h?? Näin väitetään pakkauksessa! Laianko se vain kainaloihin ja ennen kouluun lähtöä? Vai laitanko vasta silloin kun alan hikoamaan? Kertokaa tietämättömälle!

Onko Rexona hyvä dödömerkki? Vai olisiko kalliimpi Adidas parempi? Tekisinkö euron dödöllä mitään? Onko suihkutettava dödö parempi?

Vastauksista kiittäen!

9

3413

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • skrymer90

      ite käytän kans rexonaa/hinta laatu suhde on hyvä, eihän sitä dödöö hien päälle ruiskuteta :D :D :D

    • Poika 15

      Kuinka kauan 50 Ml dödö kestää? Mistä tietää kun dödö on loppunut? Kannataako pysyä yhdessä merkissä vai kannattaisiko vaihdella merkkejä ja löytää parhaimman?

    • -n22-

      Hyvä että löysit sen deodoranttihyllyn :)

      1.Laita suihkun jälkeen,puhtaisiin kainaloihin!
      Jos käyt iltaisin suihkussa ja laitat dödöä,niin aamulla voit vielä lisätä tarpeen mukaan. Ainahan ne lupailee tuora 24h pysyvyyttä,mutta jokaisella henk.koht kuinka kauan pito riittää...

      2.Voit halutessasi kokeilla eri merkkejä niin löydät sieltä joukosta omasi :) Itse olen käyttänyt montaa eri merkkiä.
      Roll-on ja spray dödöissä ei kai periaatteessa mitään eroa,voithan seuraavalla kerralla kokeilla sitä toista!

      3.Hinta-laatusuhde saattaa joskus pettää...Tuo Rexona on ihan hyvä perusmerkki. Jos ongelmia hikoilun kanssa eikä kaupan tuotteet toimi,niin apteekista saa myös hyviä (toki vähän kalliimpia)

    • hahahahah

      Siis oon lukenut näitä palstoja jo niin paljon, että tiedän kyllä mikä on provo ja mikä ei. Olet siis 15v, etkä ole koskaan käyttänyt dödöä? Urheilet paljon. Et tiedä miten dödöä käytetään?! Ei hyvää päivää. Pullossako olet kasvanut?

      Jos tämä juttu on totta, niin taitaa jutut pullamössösukupolvesta pitää paikkansa.

      • Hei älä tonttu morkkaa!
        mulla on pikkuveli joka alkoi käyttämään nyt deodoranttia ja täyttää 15v.


      • hahahahah.
        petolintu kirjoitti:

        Hei älä tonttu morkkaa!
        mulla on pikkuveli joka alkoi käyttämään nyt deodoranttia ja täyttää 15v.

        En ole tonttu,koska niillä on lahjojakin!
        Olen kasvanut pyllyssäni, ainoa naapurini on täysimulkku ja toinen suoltaa vain sontaa.


      • hahahahah. kirjoitti:

        En ole tonttu,koska niillä on lahjojakin!
        Olen kasvanut pyllyssäni, ainoa naapurini on täysimulkku ja toinen suoltaa vain sontaa.

        Kivat sulle x)
        *näyttää peukkua*


    • Valitse oma merkkisi.
      joskus on semmonen vaihtoehto kuin tester
      (ainaki meikeissä x)
      mä ruukaan suihkuttaa deodoranttia ilmaan jos myyjä ei huomaa.
      Mun mielipide naisena on et rollon on parempi.
      ei mee niin paljon ohi jos on paita jo päällä.

      Lykkyä tykö!

    • teme91

      tota uskon et mitä kalliimpi dödö sitä parempi ehkäpä mutta katsii kokeil kaikkee mikkä tuoksuu hyvält paisi niit euro dödöi ei kantsi ostaa ei varmasti tuoksu hyvälle ja laatu voi olla huono esim voi alkaa kainalot kutiamaan ite kyl käytän tälläst aika halpaa dödöö nimeltää jonn player special kun se sopii must david beckhamin tuoksun kanssa hyvin yhteen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      147
      2467
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      176
      1694
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1588
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      69
      1533
    5. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      79
      914
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      6
      895
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      861
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      59
      825
    9. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      61
      798
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      152
      745
    Aihe