ILTASANOMISSA:Sorellan ura vaakalaudalla!

5666
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

'''

Äänestä
  • kyllä ilta-lehdestä tuo juttu!!

    Äänestä

  • BB-Sorella joutuu rehtorin puhutteluun
    27.9.2006 23:36
    Yöllisen koskettelun uhri Sorella, 30, joutuu itsekin käytöksestään vastuuseen Big Brother -talosta vapauduttuaan.




    Mika joutui poliisin kuulusteluun.
    Saako opettaja olla televisiossa humalassa?


    27% 73%
    Ääniä 8279



    Saako opettaja olla televisiossa humalassa?


    Kähmintäkohu paisuu
    Neljännen luokan opettajana työskentelevälle BB-kilpailijalle Sorellalle pidetään opetustoimenjohtaja Kaisu Toivosen mukaan vähintäänkin puhuttelu. Esimiehiä mietityttää, voiko tosi tv:ssä juopotellut, sammunut ja kiihkeitä kielisuudelmia vaihtanut nuori nainen olla uskottava kansankynttilä.

    - Vakava keskustelu on ilman muuta tulossa. Sitten täytyy katsoa, mitä sen jälkeen, Toivonen vastaa.

    Hän on seurannut sarjaa "hämmennyksen vallassa" ja käynyt Sorellan esimiehenä toimivan rehtorin kanssa pitkän keskustelun alaisen "yksityiselämästä".

    - Sehän tässä onkin, kun tämä on julkista yksityisyyttä. Sitä pääsevät seuraamaan kaikki - jopa oppilaat. Toivon, että henkilö itse miettisi, onko hän hyvä malli kasvaville nuorille.

    - Kun hän palaa opettajan tehtäviin, hän joutuu opetussuunnitelman puitteissa opettamaan moraalikäyttäytymistä ja antamaan ohjeita. Näkisin tässä uskottavuusongelman, kun hän julkisesti tv-ohjelmassa käyttäytyy vastoin mitä opettaa.

    Lisää aiheesta tosrtain Iltalehdessä

    Äänestä

ja sitä paitsi miksi linkität Iltalehteen, jos otsikossasi puhut Iltasanomista?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lööpeissä kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200609275174515_uu.shtm l

Tämän päivän lehdessä!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu