Helenius vs. Schnabel

Sekin vielä.
4583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eihä toi ny ketää yllättäny, et ne kaks otti yhtee. =) Ootan ennemminki sitä, ku Jokerit pelaa taas Pelicansii vastaa. Sielhä tapaa kaks vanhaa tuttuu tappelijaa änäristä =)

Äänestä

kai Schnappi voitti edes sen?olis ainakin pientä lohdutusta näin nolosta tappiosta...

Äänestä
  • Helge pyöritti nappia kun märkää rättiä. Joutui rukka ottamaan tukea laidasta kun ei einää jalat kantanut, ja kai siltä vaihtoaitiosta joku piteli vielä niskasta kiinni jotta sai kerättyä itsensä.

    Kalja-Karalahti jänisti tavanomaiseen tapaansa vaikka olisi ansainnut kunnon kyydit Helgeltä. Ehkä ensikerralla..

    Äänestä

  • -00- kirjoitti:

    Helge pyöritti nappia kun märkää rättiä. Joutui rukka ottamaan tukea laidasta kun ei einää jalat kantanut, ja kai siltä vaihtoaitiosta joku piteli vielä niskasta kiinni jotta sai kerättyä itsensä.

    Kalja-Karalahti jänisti tavanomaiseen tapaansa vaikka olisi ansainnut kunnon kyydit Helgeltä. Ehkä ensikerralla..

    Lue Heleniuksen kirja "Seitsemäs puolustaja". Me oomme täällä stadissa sen lukeneet.

    Sami arvostaa Jeren erittäin korkealle pelimiehenä. Yllätys, yllätys. Kirjassa on myös Pasi Nielikäisestä erittäin hyvä arvio. Tappelut ei kuulu jääkiekko. Sami ja Schnaapin eilisestä matsista on sanottava, että se meni silleen ihan kivasti olosuhteet huomioon ottaen. Sami lopetti, kun Schnaapi oli saanut tarpeeksi. En hyväksy tappeluita, mutta saipahan Lahti nyt koko rahan edestä. Onnittelut voittajille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei vidduuuuuu kirjoitti:

Sekin vielä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu