Suomalainen yhteiskunta on tullut tunnetuksi kateudestaan. Siksi olen päätynyt Ladaan. Se herättää ihmisissä lähinnä positiivisia mielikuvia, ja minua kohdellaan inhimillisesti. Jotkut varmasti kadehtivat rohkeuttani tehdä näin laadukas autovalinta, mutta kukaan ei kadehdi rahojani, sillä Lada on edullinen. Itse nautin Ladalla ajosta, niin kuin jokainen Ladaa kuljettanut tietää. Autoissa olen vuosien varrella säästänyt niin paljon, että olen pystynyt haalimaan merkittävän omaisuuden, josta on mukava vanhemmilla päivillä nautia. Suuri kiitos tästä Ladalle ja sen laadukkaalle käytännöllisyydelle.
Sopii liikemiehelle
talousmies
11601
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Talousmiehen aamu on sitten lähtenyt liikkeelle tujakalla lautasellisella syksyn kärpässienistä valmistettulla sienikeitolla, hehe!
Sienikeittovastaukset ovat osoitus siitä, että alkuperäisen kirjoittajan esittämiä väitteitä ei pystytä kumoamaan faktaan perustuvalla tiedolla. Tosiasia on, että Lada soveltuu hyvin myös liikemiesten käyttöön, sillä se on laadukas ja korkeluokkainen ajoneuvo.
Ladassa ei ole minkäänlaista laatua tai korkealuokkaista. Itse asiassa molemmissa se on autojen surkeinta kastia!
Seuraavaksi varmasti kirjoitat että Lada sopii kuninkaille ja presidenteille. Lada sopii roskakuskeille ja sosiaalipummeille.
Roskakuskit tienaavat varsin mukavasti, on mm. likaisentyön lisä.
Jos olet esim .lääke-edustaja tai vastaava niin Lada sopii siihen.Mutta jos olet maatalous-alan tavaran myyjä , ei sovi.Maatiloilla pitää olla ja näkyä,että öykkäreitä tässä ja siihen sopii Audit ja jopa Rolls Royce
Kylläpä lääke-edustajalta loppuisi leipä lyhyeen, jos päräyttäisit terveyskeskuksen/sairaalan pihaan ladalla ja lähtisit esittelemään tuotteitasi henkilökunnalle. Auto on kuitenkin käyntikortti siinä työssä ja lada aiheuttaa vakavan uskottavuusongelman.
Itse suosin eurooppalaisia Premium-merkkejä ja olen myös lisäksi kerännyt merkittävän omaisuuden.
Nautin rahoistani jo ennen "vanhoja päiviä".
So?
köyhästä venäläisestä huumediileristä joka vasta etsii reviiriään. Kukaan itseään kunnioittava liikemies ei Ladaan istuisi. Tämähän on siis vain teoriaa koska kukaan liikemies ei aja nyt eikä koskaan Ladalla.
Olen nähnyt luotettavien henkilöiden kulkevan työssä Ladalla.Lisäksi olen nähnyt merkittävän edustajan ajvan jollakin muulla.Nyt hän ei enää edusta muuta kuin jos olutpanimon esittelijäksi itseään kutsuu
"Talousmies" sinähän valehtelet. Lapsellista haihattelua koko tarina. Ainoa asia minkä Ladalla säästää on bensakulut mäyräkoiran tissuttelun aikana. Tosin ei se mäyräkoira välttämättä estä Ladalla ajoa, vai mitä...?