Mitä mieltä keskustan kannattajat ovat kyseisestä kaverista?
Juhantalosta
Onni
8207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kaikessa mihin ryhtyy.
Ei tipu pisteitä Kepulle.
Juhantalo sai tuomion ja on sen kärsinyt.
Jos joku edelleen luottaa mieheen, niin siitä vaan.
Kake kyllä saisi antaa meriselityksen, mihin häneltä hävisi 40 miljoonan velat.
Saiko akkordin vai oliko se korvaus siitä, että ei valtakunnanoikeudessa tuonut esille "sopimattomia" asioita?
Jos jälkimmäinen, niin kai verot tuli maksettua?
..nin on kohta Uotikin ja Fryktmankin. Mihinä ihmeessä ovatkaan kavalletut summat, kertokaa ihmeessä että minäkin pääsisin noille tuntipalkoille?
Se on kai sitä ammattitaitoa, että osaa hävittää toisten rahat niin, ettei niitä löydetä.
Kai siinä tarvitaan kavereitakin, mieluiten luotettavia, ettei rahat häviä uudeleen.
Onko muuten Hannes Kullvikista kuulunut mitään?
On joskus käynyt toisinkin päin:
aikoinaan, kun poliisi meni tutkimaan Kytäjän isännän kuolemaa, niin keittiön pöydältä löytyi muovikassillinen seteleitä, joille ei omistajaa löytynyt millään.
Juhantalo on varmaan tuomionsa kärsinyt, mutta onko hänestä enää hoitamaan meidän yhteisiä asioitamme? MORAALIA ei myydä kaupassa, vaan se tulee jo syntyessä mukana, jos sitä sitten tulee ollenkaan. Jos tämän kaltaisia kavereita on ehdokkaana, niin se pistää kyllä miettimään.
Pöyristyttävää jos tollaiset tyypit voivat edelleenkin päästä eduskuntaan. Annelin tulee valistaa paikallisia keskustalaisia, ettei sitä virhettä pääsisi tapahtumaan.
Joutaisi tehdä itsemurhan kun kehtaa vielä yrittää eduskuntaan. Paskempaa poliitikkoa saa hakea vain joukosta maanpetturi Väyrynen, maanpetturit Rusit, maanpetturi Kekkonen.