Päkiät tulessa

Minulla on Lowan vaelluskengät. KUn kävelen niillä päivän pari rinkka selässä, niin päkiät on hirveässä tulessa.

Eli kysymys kuuluu: ovatko kenkäni liian jäykät? Ne ovat kaikin tavoin tosi jytäkät. En muista mallia, mutta maksoivat 250 euroa. Ja ovat naisten malli.
2944
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ootko koekäyttänyt kenkiä riittävästi ennen vaellusta?

Kokeile laadukkaita pehmeitä, hengittäviä pohjallisia!?

Entä.. aina pitäisi olla tuplasukat! Jos on vain yhdet sukat (myös kesällä!! ) hankaus tulee suoraan jalkaan! Siksi aina!! kahdet sukat, silloin hankaus on sukkien välissä! Ei sukan ja jalan välissä!

Tsemppiä! :)

Äänestä
  • Mulla oli sama ongelma kun käytiin karhunkierroksella niin päkiät oli täynnä rakkuloita ,mutta tänä kesänä ennen haltille lähtöä mittautin jalkapohjat sellaisella testillä ja sain pohjalliset jotka kantaa myös jalan keskeltä niin ei lämminnyt päkiät ollenkaan ja sitten lisäksi apteekista kitkan poistaja voidetta niihin kohtiin jotka meinasi hangata niin vot johan pelas

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naisvaeltaja kirjoitti:

Minulla on Lowan vaelluskengät. KUn kävelen niillä päivän pari rinkka selässä, niin päkiät on hirveässä tulessa.

Eli kysymys kuuluu: ovatko kenkäni liian jäykät? Ne ovat kaikin tavoin tosi jytäkät. En muista mallia, mutta maksoivat 250 euroa. Ja ovat naisten malli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu