Mitä varten

pueenjohtajanaan sellainen vänrikki Nappulan näköinen mies?
288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...on tapana paitsi tehdä nappulaa myös tehdä nappuloita ;)

Äänestä

Täytyyhän kansaa koettaa kusettaa, jotta vaalimenestys taataan. Pannaan johtoon tämmöinen kiltin näköinen nyhverö, joka puhuu hyvää kansalle. Siellä taustalla sitten oikeat juppi- päättäjät tekevät sotä mitä oikeasti halajavat. Työntekijät kuriin nälkäpalkalla ja rikkaudet kapitalistien kirstuihin, kyllä markkinamiehet huijauksen taidon osaavat. Tätähän Usa on harjoittanut jo kauan, keulakuvana joku "entinen alkoholisti", näyttelijäpelle" tms. joka ei älyä politiikasta tuon taivaallista ja takana häärää porukka, mikä sanelee tahdin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokoomuksella on kirjoitti:

pueenjohtajanaan sellainen vänrikki Nappulan näköinen mies?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu