Monella tämä saattaa kuulostaa lyhyeltä ajalta, mutta olen nyt kolmatta päivää ilman. Tätä on käynyt useasti mutta näin sunnuntaiaamuna annoin mieheni nukkua niin pitkään kuin haluaa. Hän otti tietokoneen kahvia juodessaan perinteiseen tapaansa. Vihjasin että voisi jo sen tietokoneen laittaa pois, minulla on tylsä olo. Mies tekee vielä koneella jotain 10 min. ja nousee ylös, LAITTAA VAATTEET PÄÄLLE ja jatkaa kahvin juontia sohvalla telkkua katsellen. Olen koettanut jopa ruinata monta päivää ja ei. Varma tieto on että muita naisia ei ole kuvioissa. Lähdin itse suihkuun. Mies näki kkyllä että olen vihainen jostain, ei kysynyt mistä, joten taitaa tietää. Hänpä lähti töihin. Koko viikonlopun sama juttu.
Tätä on sattunut ennenkin mutta se on kyllä loppunut hyvin nopeaan. Normaalisti harrastamme seksiä päivättäin, joskus voi olla joka toinen päivä, mutta viikonloppu ei ole IKINÄ ollut näin ankea.
Nyt tunnen että mies ei halua minua tai ikäivöi exäänsä JA minussa on joku vika ja kaikkea paskaa mitä voi nainen tuntea, mitä idioottimaisia ajatuksia on naiselle luotu.
En sitten kaipaa mitään vittuiluviestejä, ihan turhaa, vaan joku voisi kertoa mikä vittu sitä vaivaa.
Tätä on sattunut ennenkin mutta se on kyllä loppunut hyvin nopeaan. Normaalisti harrastamme seksiä päivättäin, joskus voi olla joka toinen päivä, mutta viikonloppu ei ole IKINÄ ollut näin ankea.
Nyt tunnen että mies ei halua minua tai ikäivöi exäänsä JA minussa on joku vika ja kaikkea paskaa mitä voi nainen tuntea, mitä idioottimaisia ajatuksia on naiselle luotu.
En sitten kaipaa mitään vittuiluviestejä, ihan turhaa, vaan joku voisi kertoa mikä vittu sitä vaivaa.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Moi! Eihän tuossa nyt vielä olla ison ongelman äärellä. Toinen teistä on seksuaalisempi kuin toinen, näin on kaikkien ihmisten kanssa. Mies ei ole kone eli ei toimi aina kun sinä toivot. Kolme päivää ilman ei ole mitään, tai ehkä sinusta on koska koemme asioita niin eri tavalla. Annat usein miehesi ymmärtää että nyt pitäisi tapahtua jotain ja se saattaa ahdistaa häntä. Jos mies tuntee että pitäisi väkisin toteuttaa naisen toiveet, se tekee olon tukalaksi ja silloinhan ei seksi onnistu. Anna miehellesi hieman aikaa ja tehdä se sitten kun hänen tekee mieli. Tiedän että tämä kysyy sinulta malttia mutta se saattaa olla nyt parasta. Kun et enää vonkaakaan, tekee se miehesi mietteliääksi ja voipa ajatuksiin tulla ihan samat ajatukset kuin sinullakin; sinä et enää haluakaan häntä ja onkohan sinulla joku toinen. Ajatuksina eivät kivoja mutta saavat aikaan sen että kiinnostus sinua kohtaan viriää jälleen. Ja lopuksi ehdottomasti toimiva neuvo; selibaatti antaa potkua seksielämään. Usko huviksesi, kokemus puhuu ;o) Hyvää syksyn jatkoa!
että ihan 3 päivää ilman? Voi kun saiskin niin usein.
Juu, joillekkin on vuosi normaalia, joillekkin kolme päivää on liian pitkä aika.
Jutun pointti ei ole se että olen jopa 3 päivää ilman, olenhan sitä kuukautistenkin aikana. Pointti on se että tässä on jotain pielessä.
...onko elo sen ukon rinnalla sen arvoista että kannattaa funtsia. Hyvät ja huonot jutut vaakakuppiin, kyllä sen siitä pitäisi selvitä.
kolme päivää! Olen sinulle kateellinen..
Minä olen erittäin seksin nälkäinen nainen. Miestäni ei haittaa jos on kuukaudenkin ilman. Ei tuota hänelle mitään päänvaivaa. Tosin minä revin jo tukkaa päästä.
Rakkaudesta sitä kestää kaikkea. Valitettavasti ei ole muuta ratkaisua kuin kysyä mieheltäsi mikä vikana. Mutta itse olen kysynyt jo parivuotta putkeen, painostanutkin liikaa. Hän ei petä minua, mutta vastaa vain, että ei hänen tee mieli tai ei vain kiinnosta. Aika loukkaavaa ja tähän meidän suhteemme varmaan myös kaatuu. Toivon parempaa onnea sinulle. :)
Vaikea tähän on vastata kun taustatietoja on niin ohkaisesti. Jotakin perspektiiviä asialle antaisi se, jos tietäisi minkä ikäisiä olette, kauanko olette olleet yhdessä ja niin poispäin.
Viikonloppu ei tosiaankaan ole kovin pitkä aika, mutta ilman hyvää syytä ja tasaisen vakaan seksielämän jälkeen se varmasti TUNTUU katastrofilta. Eikä vain tunnu, se saattaa olla ihan konkreettisestikin oire jostakin vakavammasta ongelmasta. Se kannattaa ehdottomasti selvittää ennen kuin ongelma paisuu. Ihmiset täällä virnuilee, että saisipa edes kolmen päivän välein, mutta olet oikeassa, että tämä ei ole mikään naurun asia. Nyt viikonloppu, kohta viikko, kaksi, kohta kuukausi. Juopa pahenee nopeasti ja seksittömyys koetaan toisen syyksi.
Kysymys ei ole seksin määrästä vaan siitä kuinka asiat koetaan ja kuinka yhteiselämä sujuu. Miehesi on kenties loukkaantunut jostakin ja näpäyttää nyt sinua. Hän huomaa, että haluat ja kostaa sinulle pihtaamalla. Hän tekee sitä samaa, mikä on yleisempää naisen kohdalla, naisen pihdatessa. Mutta ero on siinä, että mies yleensä haluaa säännöllistä seksiä, ei väliä miten ja missä kunhan saa. Nainen tarvitsee sitä kaikkea muutakin miestä enemmän ja siksi naisen on helpompi yleensä pidättäytyä seksistä, jos ne muut suhteen asiat eivät ole kunnossa. Mies voi naida naistaan vaikka melkeinpä inhoaisi tätä.
Ota siis selvää mikä miestäsi pännii. Ärsyttääkö häntä ruinaamisesi? Monet miehet tykkäävät naisen aloitteellisuudesta, mutta se saattaa myös johtaa siihen, että mies tuntee, että häneltä vaaditaan liikaa. Ihan ensimmäiseksi mieleen ei tule, että miehesi oli haluttomampi seksin suhteen kuin sinä. Kysymys on luultavasti jostakin muusta, mutta jos sittenkin käy niin, että teillä alkaa tuo ensihuuma mennä ohitse, miehesi halut saattavat olla nyt sitä vauhtia katoamassa, että olet pulassa. Jos haluissa on hyvin suuri ero, tasapainoa ei löydy vaan suosittelen silloin eroa.
Viimeisten naisystävieni kohdalla seksi on aina ollut hyvin vakaata vaikka naisten kiihkeydessä on toki eroja. Mutta sanotaan näin, että IKINÄ en ole viettänyt viikonloppua naisen kanssa ilman seksiä, jollei siihen ole ollut todella hyvä syy. Esimerkiksi kuukautiset eivät ole kovin hyvä syy vaan molemmin puolin haluja on riittänyt siitä huolimatta. Riita ei ole hyvä syy. Sovintoseksiä on harrastettu muutaman tunnin kuluttua riidan aloittamisesta. :-)
Seksin vakaus on nimittäin merkki suhteen vahvuudesta. Kun asiat on kunnossa, molemmat kantavat tietoisesti huolta siitä, että seksille on tilaa ja aikaa. Liian usein monet valittaa, että ei ole aikaa tai väsyttää. Kaikki pelkkiä tekosyitä, koska kumppanille ei mielellään tahdo sanoa "ei kiitos, mua ei nyt haluta". Kuitenkin, juuri näin pitää opetella sanomaan, jottei parisuhde huku valheisiin ja teeskentelyyn. Paradoksaalista kyllä, mitä enemmän vältän haluamasta ja ajattelemasta seksiä, mitä harvemmin kysyn "haluatko tänään kulta" jne, sitä useammin meillä naidaan :-)
äijällä on aids - eikä sentakia viitsi vehdata kanssasi kun se voisi tarttua.
Kysymällä selvinnee.
Nelikymppiselle kiitokset kommentista.
Juu, äijällä ei ole aids.