E-pillereiden lopetus -> hiustenlähtö

    söin e-pillereitä vain yhden ja puolikkaan liuskan, jonka jälkeen lopetin koska aloin saada selkään paljon finnejä..nyt sitten on ollut hiustenlähtöä jotain pari kuukautta pillereiden lopettamisen jälkeen eikä näytä vielä loppuvan. Milloin loppuu?!?! :S tämä on kauheaa..mulla oli ennen nätit paksut hiukset ja nyt lähtee hiuksia ihan älyttömästi. Luin jostain et muutama kuukausi e-pillereiden lopettamisen jälkeen hiustenlähtö loppuisi ja ne ilmaantuis sitten takas muutaman viikon päästä..söin siis meliane-pillereitä. Miksei siihen saakelin ohjeisiin oo voitu koodata mahdollista hiustenlähtöä lopettamisen jälkeen?! En ois ikinä niitä sit alottanu. Enkä enää ikinä alota. Hemmetti et raivostuttaa.
31101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuskin kaljuunnut.Popsin 3v pillereitä, lopettamisen (tammikuu2006) jälkeen rupesitukkaa lähtemään.Lähtee vieläkin, mutta enpä ole kaljukaan.Kuulemma voi jatkua noin vuoden ajan ennen kuin keho palautuu täysin.Hormoonit on yllättävän vahvoja mömmöjä.En koske niihin enää ikinä, ne tekivät minut tajuttoman kipeäksi, joka paikkaa särki,unettomuutta, turvotusta...lista jatkuu.Kukaan ei älynnyt yhdistää vaivoja pillereihin.Pahimmat vaivat loppui kun vahingossa jätin pillerit pois kun muisti pätki pahasti.Nyt on enää finnejä ja hiustenlähtöä, mutta se ei estä minua elämästä normaalia elämää...! :)

Äänestä

19-vuotiaana. Hiuksia on lähtenyt jo kohta 20 vuoden ajan, mutta en ole varma hiustenlähdön syystä. Alkoi suurinpiirtein parikymppisenä. Parempaa onnea sinulle!

Äänestä
  • tuskin toi sun hiustenlähtö noista pillereistä johtuu! voi olla, että se on jotain miestyyppistä hiustenlähtöö, mutta naisilla ne hiukset lähtee niin tasaisesti, ettei tule mitään kaljua kohtaa, toisin kuin miehillä se päälaki kaljuuntuu jossakin vaiheessa. tämä siis perinnöllistä. onko suvussa jollain tota miestyyppistä hiustenlähtöä? tai jos se ei oo se, niin se voi johtua jostain kilpirauhasen vajaa/liikatoiminnasta.. ei tota voi yhdistää mitenkään pillereihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mansikkkka kirjoitti:

    söin e-pillereitä vain yhden ja puolikkaan liuskan, jonka jälkeen lopetin koska aloin saada selkään paljon finnejä..nyt sitten on ollut hiustenlähtöä jotain pari kuukautta pillereiden lopettamisen jälkeen eikä näytä vielä loppuvan. Milloin loppuu?!?! :S tämä on kauheaa..mulla oli ennen nätit paksut hiukset ja nyt lähtee hiuksia ihan älyttömästi. Luin jostain et muutama kuukausi e-pillereiden lopettamisen jälkeen hiustenlähtö loppuisi ja ne ilmaantuis sitten takas muutaman viikon päästä..söin siis meliane-pillereitä. Miksei siihen saakelin ohjeisiin oo voitu koodata mahdollista hiustenlähtöä lopettamisen jälkeen?! En ois ikinä niitä sit alottanu. Enkä enää ikinä alota. Hemmetti et raivostuttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu