Yamaha F50

Kirjoittelin tuolla aijemmin F50 v.2004 kaasarikoneen käynnistysongelmista. Nyt ne ovat ratkenneet. Maahantuoja vaihtoi koko kaasaripaketin kaikkine hiluineen ja nyt toimii.
3630
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vaan kysyn että maksoitko ite ja paljonko?
Miksi muuten koko satsi, oliko muka kuluneet?!

Äänestä
  • Aivan uudesta saakka ja kävi useamman kerran säädettävänä / korjattavana valtuutetuissa huolloissa. Vihdoin pienen painostuksen jälkeen sain sen maahantuojan takuukorjaamoon ja siellä sitten päättivät ettei asiakasta kiusata enempää vaan tehdään jotain konkreettista ja vaihdettiin koko satsi. Kulumista ei tietenkään ollut missään koska laite on alle 100 tuntia käynyt, mutta koska he eivät tienneet tarkasti mitä eri liikkeet oli sille tehnyt niin päätyivät ratkaisuun.
    Niin hommahan ei minulle maksanut kuin vaivan kiskoskellessa sitä huoltoon.

    Äänestä

  • kiukutteli kirjoitti:

    Aivan uudesta saakka ja kävi useamman kerran säädettävänä / korjattavana valtuutetuissa huolloissa. Vihdoin pienen painostuksen jälkeen sain sen maahantuojan takuukorjaamoon ja siellä sitten päättivät ettei asiakasta kiusata enempää vaan tehdään jotain konkreettista ja vaihdettiin koko satsi. Kulumista ei tietenkään ollut missään koska laite on alle 100 tuntia käynyt, mutta koska he eivät tienneet tarkasti mitä eri liikkeet oli sille tehnyt niin päätyivät ratkaisuun.
    Niin hommahan ei minulle maksanut kuin vaivan kiskoskellessa sitä huoltoon.

    tapaus. Aikas mystinen on ollut onkelma kun ei kukaan ole saanut muuten kuntoon.
    Voihan ollakkin, että jossakin kaasarissa on ollut valmistusvika, kuten väljäksi hoonattua juttua ym.
    Onneksi sait koneen viimein kuntoon, niin että pääset vielä vesille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toimii kirjoitti:

Kirjoittelin tuolla aijemmin F50 v.2004 kaasarikoneen käynnistysongelmista. Nyt ne ovat ratkenneet. Maahantuoja vaihtoi koko kaasaripaketin kaikkine hiluineen ja nyt toimii.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu