minulla on raskausviikkoja nyt tasan 35. Launtaina todettiin virtsatietulehdus ja sain antibiootit. Minulla alkoi eilen aamulla klo 6 supistukset ja ne kestivät kylläkin epässäännöllisinä aamu puoli viiteen. Sain polilta ohjeet juoda paljon ja tyhjentää kunnolla virtsarakon. Mutta supistukset on jälleen tänä aamuna kipeinä ja säännöllisinä, olen levännyt, juonut, käynyt tiheään vessassa ja ootanut antibiootit säännööllisesti ja oikeaoppisesti eli kuinka monta yötä pitää valvoa supistusten kanssa että voi lähteä sairaalaan? En haluaisi turhaan vaivata sairaalan henkilökuntaa kun olen jo uudelleensynnyttäjä
koska sairaalaan
hätähousuko
2610
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ehka kannattaa vaivata sitä sairaalan henkilökuntaa ja kysyä sieltä mieluummin kuin netin keskustelupalstalta? Ei millään pahalla.
Minä ravasin äippäpolilla liikelaskennassa ja loppuraskauden vaivojen takia, mielestäni sairaalaan voi mennä aina jos siltä tuntuu! Eli jos kipeät supistukset jatkuvat ja olo on paha, niin sairaalaan vaan! Katsovat ainakin kohdunkaulan tilanteen ja arvioivat onko synnytys lähellä. Jos tulehdus on pahentunut, niin lääkitystäkin voidaan muuttaa.