Miten sopivat yhteen, vai sopivatko?
Vesimies(M)+KAksonen(N)
8
1420
Vastaukset
- Jessica77
Itse olen kaksosnainen ja mies on vesimies. Multa vaatii ainakin pitkää pinnaa miehen kanssa, koska vesimiehet ovat itsepäisiä ja itsekkäitä. Naisella pitää olla rautaiset hermot ja hyvät psykologiset taidot. Mun pitää jatkuvasti käyttää käänteistäpsykologiaa... Pitää vaan kestää sitä, että vesimiehet on aikamoisia naistenmiehiä. Ei kannata olla ihan satasella heti mukana. Vesimiehen pitää antaa metsästää. Ei saa olla koko ajan valmiina vesimiehen matkaan. Muuten kyllästyy äkkiä ja etsii uuden valloitettavan. Eikä kannata puhua asioista negatiiviseen sävyyn. Pehmeästi, huumorilla ja "minusta tuntuu tältä... miten sinä ajattelet"- tyylisiä keskusteluja.
- kannattaisi
sanoa vähän suoremminkin, mitä asioista on mieltä. Jos ei toinen kestä sitä, niin voi, voi vaihda paria. Ei vesimiehet myöskään mistään hyssyttelystä pidä.
- Kaksoset nainen minäkin
kannattaisi kirjoitti:
sanoa vähän suoremminkin, mitä asioista on mieltä. Jos ei toinen kestä sitä, niin voi, voi vaihda paria. Ei vesimiehet myöskään mistään hyssyttelystä pidä.
Horoskooppikirjan mukaan parisuhteen pitäisi onnistua paremmin, kuin joidenkin muiden kanssa, joten eiku yrittämään, jos sellainen on mahdollista. Ei mitään saa, jos ei uskalla ja kait nyt kumpikin noista uskaltaa.
- VeskariMiesVaan
Ei se aurinkomerkki tietenkään sano ihan kaikkea. Vastoin Jessica77:n esimerkkiä, ei läheskään kaikki veskarit ole naistenmiehiä "by definition".... itselleni eivät myöskään naisen huomattava "empiminen" ja tietynlainen kylmäkiskoisuus eivät tepsi alkuaikana ollenkaan. Mutta se on totta, että on parasta sanoa, mistä tykkää ilman hyssyttelyä.
- VesiNainen
Enpä ole mies, mutta ollut kaksosen kanssa kihloissa kuitenkin (hän oli siis se mies=).
Se suhde riudutti ja satutti molempia osapuolia henkisesti ja fyysisesti. Olimme liian nuoria ja aivan liian rakastuneita. Intohimo kun heilahtelee helposti kumpaaankin suuntaan. Olimme kaikkien horoskooppimerkkien mukaan luodut toisillemme, mutta oikeasti varmaan koituneet toisillemme kuolemaksi.
Tarkoitan tällä sitä, että vaikka jotkut merkit voivat olla toisilleen sopivampia, kuin toiset, alkaa suhde aina ihmisen kanssa. Ja ihmiset ovat aina erilaisia.
Tulen itse hyvin toimeen kaksosten kanssa. Upeita, monitahoisia ihmisiä. Päätä kannattaa kuitenkin suhdetta aloittaessa käyttää, vaikka lempi leiskuisi. Niin kaksosten, kuin kaikkien muidenkin kohdalla. - onnellisia
kimpassa 25 vuotta ja vieläkin kipinöi....anna mennä vaan
- Vesmies
18 vuotta avioliitoa takana ja nyt se on ohi. Meillä suhde toimi hyvin niin kauan kuin minä jaksoin olla mukautuvainen. Eli kun mulla tuli mitta täyteen mä periaatteessa suljin vaimoni ulkopuolelle eli laitoin tunteitteni oven kiinni. Suhteessa pitäisi olla riitoja mitkä puhdistais ilmaa ettei ne patoutuis sisälle. Kukaan ei kestä sellaista loputtomiin. Itse pidin kaiken sisälläni enkä kestäny sitä enää. Jos molemmat pystyy sanomaan mielipiteensä vapaasti ilman monen monen päivän mykkäkoulua niin suhde tulee toimimaan varmasti.
- maatsirp
Olen sitä mieltä, että vesimies ja kaksoset saattavat sopia hyvin yhteen. Näin ainakin horoskooppikirjat antavat ymmärtää.
Mutta, miten tälläiset vesimerkit sitten "löytäisivät" toisensa?? Helppoa luulisin, toivotonta käytännössä kuitenkin... ja kävi näin: vesimies ei uskaltanut ottaa haastetta vastaan, joten sen pituinen se ja joku sanoo:"lyhyestä virsi kaunis".
Terv. se, joka ei uskaltanut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k16310495Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t877465Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1067367Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37336Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t227291Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit427259Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1126652Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv296486Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa845720Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?485505