Vesimies(M)+KAksonen(N)

Mitäs sanotte?

Miten sopivat yhteen, vai sopivatko?

8

1427

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jessica77

      Itse olen kaksosnainen ja mies on vesimies. Multa vaatii ainakin pitkää pinnaa miehen kanssa, koska vesimiehet ovat itsepäisiä ja itsekkäitä. Naisella pitää olla rautaiset hermot ja hyvät psykologiset taidot. Mun pitää jatkuvasti käyttää käänteistäpsykologiaa... Pitää vaan kestää sitä, että vesimiehet on aikamoisia naistenmiehiä. Ei kannata olla ihan satasella heti mukana. Vesimiehen pitää antaa metsästää. Ei saa olla koko ajan valmiina vesimiehen matkaan. Muuten kyllästyy äkkiä ja etsii uuden valloitettavan. Eikä kannata puhua asioista negatiiviseen sävyyn. Pehmeästi, huumorilla ja "minusta tuntuu tältä... miten sinä ajattelet"- tyylisiä keskusteluja.

      • kannattaisi

        sanoa vähän suoremminkin, mitä asioista on mieltä. Jos ei toinen kestä sitä, niin voi, voi vaihda paria. Ei vesimiehet myöskään mistään hyssyttelystä pidä.


      • Kaksoset nainen minäkin
        kannattaisi kirjoitti:

        sanoa vähän suoremminkin, mitä asioista on mieltä. Jos ei toinen kestä sitä, niin voi, voi vaihda paria. Ei vesimiehet myöskään mistään hyssyttelystä pidä.

        Horoskooppikirjan mukaan parisuhteen pitäisi onnistua paremmin, kuin joidenkin muiden kanssa, joten eiku yrittämään, jos sellainen on mahdollista. Ei mitään saa, jos ei uskalla ja kait nyt kumpikin noista uskaltaa.


      • VeskariMiesVaan

        Ei se aurinkomerkki tietenkään sano ihan kaikkea. Vastoin Jessica77:n esimerkkiä, ei läheskään kaikki veskarit ole naistenmiehiä "by definition".... itselleni eivät myöskään naisen huomattava "empiminen" ja tietynlainen kylmäkiskoisuus eivät tepsi alkuaikana ollenkaan. Mutta se on totta, että on parasta sanoa, mistä tykkää ilman hyssyttelyä.


    • VesiNainen

      Enpä ole mies, mutta ollut kaksosen kanssa kihloissa kuitenkin (hän oli siis se mies=).
      Se suhde riudutti ja satutti molempia osapuolia henkisesti ja fyysisesti. Olimme liian nuoria ja aivan liian rakastuneita. Intohimo kun heilahtelee helposti kumpaaankin suuntaan. Olimme kaikkien horoskooppimerkkien mukaan luodut toisillemme, mutta oikeasti varmaan koituneet toisillemme kuolemaksi.

      Tarkoitan tällä sitä, että vaikka jotkut merkit voivat olla toisilleen sopivampia, kuin toiset, alkaa suhde aina ihmisen kanssa. Ja ihmiset ovat aina erilaisia.

      Tulen itse hyvin toimeen kaksosten kanssa. Upeita, monitahoisia ihmisiä. Päätä kannattaa kuitenkin suhdetta aloittaessa käyttää, vaikka lempi leiskuisi. Niin kaksosten, kuin kaikkien muidenkin kohdalla.

    • onnellisia

      kimpassa 25 vuotta ja vieläkin kipinöi....anna mennä vaan

    • Vesmies

      18 vuotta avioliitoa takana ja nyt se on ohi. Meillä suhde toimi hyvin niin kauan kuin minä jaksoin olla mukautuvainen. Eli kun mulla tuli mitta täyteen mä periaatteessa suljin vaimoni ulkopuolelle eli laitoin tunteitteni oven kiinni. Suhteessa pitäisi olla riitoja mitkä puhdistais ilmaa ettei ne patoutuis sisälle. Kukaan ei kestä sellaista loputtomiin. Itse pidin kaiken sisälläni enkä kestäny sitä enää. Jos molemmat pystyy sanomaan mielipiteensä vapaasti ilman monen monen päivän mykkäkoulua niin suhde tulee toimimaan varmasti.

    • maatsirp

      Olen sitä mieltä, että vesimies ja kaksoset saattavat sopia hyvin yhteen. Näin ainakin horoskooppikirjat antavat ymmärtää.

      Mutta, miten tälläiset vesimerkit sitten "löytäisivät" toisensa?? Helppoa luulisin, toivotonta käytännössä kuitenkin... ja kävi näin: vesimies ei uskaltanut ottaa haastetta vastaan, joten sen pituinen se ja joku sanoo:"lyhyestä virsi kaunis".

      Terv. se, joka ei uskaltanut

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      71
      4215
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      15
      2674
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2307
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2233
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      107
      2176
    6. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2131
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2123
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      603
      1924
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe