Go home ja mystinen laskutus

Rane

Go home liittymä ollut puolitoista vuotta käytössä, mutta alkuvuonna 2006 alkoi kummalinen laskutus, alkuperäiset laskut alkoivat katoamaan, ja tilalle tuli lindorff nimisen perintätoimiston laskuja.

Viime maaliskuun jälkeen soiteltu joka kuukausi asiakaspalveluun ja kyselty missä heidän laskunsa on??

Vastaus on se lähetetty, perille vaan ei ikinä tule.
Perintätoimiston kautta maksettu 9 kuukautta..

Tänä aikana ei ole nähty ensimmäistäkään oikeaa go firman laskua.


Suosittelen välttämään kyseisen firman palveluja.

4

1223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihmettelen--

      Ihmettelin juurikin tänään viimeksi kun ei ole tullut netistä mitään laskua. Yhteys on avattu pari kk sitten... Muilla näitä ongelmia?

      • VilleKalle69

        Olen jo ihmetellytkin, että olenko ainoa jolle tulee suoraan maksukehoitus Lindorffilta... Rupesin jo epäilemään itseäni. Eiköhän panna soittaen GoHomelle, ettei laskuja viitsis maksaa pian ollenkaan, eli kilpailevalle palveluntarjoajalle mars !!


    • Sirkka

      Mulla ollut laajakaista vuodesta 2004 ja aluksi se oli Mtv3. Se muuttui Go Homeksi ja nyt on laskun saajana TDC Song Oy. Laskutus on aina toiminnut kyllä samalla lailla, paitsi jossain vaiheessa alkoivat erittelemään niin ,että joka kuukaudelta otetaan 2 ekee Normannin tietoturvasta, jota en edes käytä. Kysyin siitä, niin sitä ei voi kuulemma muuttaa. Hinta on kuitenkin yhteensä pysynnyt samana koko ajan.
      Muuten kyllä on toiminnut ihan OK ja hintakin kait edullisemmasta päästä. 512/512 19,90 sit toi 2 ekee.

      • Mä vaan.....

        Puhuvat skeidaa siinä, että ei voi muuttaa..

        Minulle yrittivät samaa, mutta ilmoitin että mitään tietoturvaa en ole tilannut joten poistivat sen. Se tuli laskulle nähtävästi samoihin aikoihin kuin sinulle..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      260
      9241
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      312
      6441
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1480
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1351
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1131
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      83
      1112
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      963
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      818
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      726
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      718
    Aihe