me:n vaihto 2000:seen

sadfa

Kannattaisikohan vaihtaa Me/2000:seen

Mulla on 800 mhz prossu 128 ramit 8 megainen
näytönohjain 10 giganen kovo ja fujitsu siemens scenic xs

Koska en esim.saa windows service packia me:hen ja muitakin ohjelmia.

2

387

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itsellä ME

      Jos tehoja mietit, niin pitäisi riittää 2000:n pyörittämiseen.

      Muuten vaihtamisen kannattavuus riippuu täysin käyttötarkoituksesta. Raskaassa hyötykäytössä 2000 on selvästi vakaampi kuin ME, mutta kevyessä netti tms. käytössä erolla ei ole merkitystä. Pelit toimivat 2000:ssa jopa huonommin (vaikka ei ME mikään ihanteellinen pelialusta ole sekään).

      Päivityksistä puheenollen, en ole itse päivittänyt ME:täni kertaakaan. En edes tietoturvapäivityksiä. Hyvin pelaa.

    • test56

      Päivitin äsken Win98SE koneen Win2000 käyttikseen.Kone on pentium200mhz 129ram 6gt levy.Kaikki ohjelmat toimivat päivityksen jälkeen,vain avast halusi avainkoodin uudelleen.Suurin ero tulee kun voi tökkiä USB muisteja eikä tarvi jokaiselle ajureita asentaa.En osaa sanoa hidastuiko käunnistys,ainakin sammutus nopeutui.En näe mitään syytä olla päivittämättä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2978
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2811
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      46
      2349
    4. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      42
      2341
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      2107
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      2015
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      985
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      115
      926
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      889
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      37
      864
    Aihe