Onko alkuraskauden selkäkivut normaaleja? Tein vko.loppuna testin ja näytti positiivista. Nyt ollut joka ilta kovia selkäkipuja. Pelottaa, et meneeköhän kesken. Jo yksi keskenmeno takana ja pelottaa ettei vaan koskaa tuu uusix. Toivoisin positiivisia vastauksia jos joillain ollu selkäkipuja jo alkuvaiheessa ja ei ole mennyt kesken.En osaa yhtään nauttia tästä ilouutisesta kun pelko on niin kova. Lasta on niin kauan toivottu ja haluttu.Kunpa kaikki menisi hyvin=)
alkuraskauden selkäkivut???
kurre
3457
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
mikä kohta selästä kipeä`?
Itsellä menkat olis pitänyt alkaa su,mutta eipä näy.Ollut jo viikon yläselkä kipeä..lapojen välistä.Varsinkin iltaisin kun töistä kotiin selviän..Su kun menkkojen olis pitänyt alkaa oli selkä tosi pipi..En ole vielä testannu
Siinä yleensä lapaluiden lähistö kipee.
oli minullakin alkuun selkä kipeänä. Sillä tavalla menkkamaisesti jomotteli. Kerran piti jopa ottaa särkylääke kun niin kipeä ja väsynyt selkä oli.