Itsenäisyyspuolue

Köyhillä ei ole aikaa,eikä mahdollisuutta
pohtia saavuttamattomia asioita,kun mielenkiinto
pysyy leivän hankkimisessa.
2128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä tässä meillä kaikilla on leipä hankittava. Päivätyön lisäksi on vielä kyettävä ajattelemaan muitakin asioita. Ei täällä Päijät-Hämeessä niin leveästi eletä, että heittosi Itsenäisyyspuolueen olemisesta vain rikkaita varten olisi osunut kohdalleen.

Kun tutustuisit meihin tarkemmin huomaisit meidän olevan tavallisia keskivertosuomalaisia, jotka haluavat jättää itsenäisen isänmaan perinnöksi jälkipolville voiden itsekin rauhassa vanheta täällä seuraten uusien polvien kasvua ja siirtymistä ajallaan vastuunkantajiksi.

Äänestä

Se on jokaisen oikeus varallisuudesta riippumatta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rikkaita varten kirjoitti:

Köyhillä ei ole aikaa,eikä mahdollisuutta
pohtia saavuttamattomia asioita,kun mielenkiinto
pysyy leivän hankkimisessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu