Ois sellanen ongelma kun skootteri kiihtyy ja kulkee hyvin aina kun sen laittaa käynttiin...vähän ajan päästä se tavallaan vähän hyytyy...johtusko siitä että automaattiryypyn ansiosta saa oikeen määrän bensaa,mutta ei sen jälkeen kun se kytkeytyy pois?skodessa on tehoputki ja rajoittamaton varin holkki..mikä ois järkevin suutinkoko,ja millä kierteellä kyseinen suutin on?vakiosuutin on kokoa 78...kiitos :)
kymco super 9 lc (saisko apua?)
amätööri
1
598
Vastaukset
- Isompi
Jos olet varma että ryyppy menee pois päältä, niin kokeile 82.5 tai 85 suutinta.
Jos taasen ryyppy ei mene pois päältä niin lämmin kone saa taas liikaa bensaa ja siksi meno muuttuu nahkeammaksi.
Tarkista ryypyn kunto mittaamalla (mittauttamalla) yleismittarin vastusarvo asteikolla/pitäisi olla 5 ohmia. Jos on jotain muuta niin neula ei sulje "läpeä".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 804486
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺854371Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433729Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163413Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402947Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102644En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142632IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm391973Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581708Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli941248