MS-900 ja MS-900/90

Olen aloittanut projektiblogin omasta MS-900. Sieltä saatte seurata veneen kunnostus/entisöinti. Tosin, sivut on ruotsinkielellä. Olisi mukavaa jos kaikki MS-900 ja MS-900/90 omistajat voisivat ottaa minuun yhteyyttä, apua, ideoita ja mielipiteitä tarvitaan. Olisi myös kiva pitää kontaktin samaan merkkisen veneen omistajalle. Ehkä tämä voisi olla aloitus merkkikerhoon?!

Blogi on osoiteessa: http://anjana-rolle.blogspot.com/

T. Elvis78
71888
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eikö Suomenkieli taitu, vai muksi teet vasemmalla?

Äänestä
  • Aloittaja

    Äidinkieleni on ruotsi, olen suomenruotsalainen. Blogit on kirjoitettu sen takia ruotsiksi kun minun suomenkieli ei ole niin hyvä. Englanninkelellä olisi myös ollut yksi vaihtoehto. Kysymykset ja nixit ja veneeseen ja veneilyyn voi tietenkin laittaa suomenkielellä!

    Äänestä

En löydä mistään tietoa, kuinka sinuun saa yhteyden sähköpostilla.

Parin lähiviikon sisällä nousee Helsingissä maihin saman tunnin sisällä kaksi MS 900 -venettä aivan toistensa viereen. Toinen on samaa mallia kuin sinulla, toinen uudempaa mallia 900/90.

Jos olet kiinnostunut, olet tervetullut katsomaan. Voin ilmoittaa tarkemman paikan ja ajan henkilökohtaisesti, jos saan yhteystietosi.

Äänestä
  • Aloittaja

    Juu, tottakai olen kiinnostunut tulla katsomaan ja vaihta kuulumisia! Eikö sähköpostiosoite näkyy viestikentällä?! Kuitenkin, laita sähköposti osoiteeseen: [email protected]

    Äänestä

bra ide ,fortsätt bara . Jag har haft gammla ms 870 föregångarn till 900an ,bra båtar.

Äänestä
  • Aloittaja

    Har du sålt bort båten? Vad kör du nu med?

    Äänestä

Terve, Minulla on MS-900 -74 ja aloitan webaston 5,2Kw asennuksen ensikesänä (2007) jos ehdin taloprojektilta..
yhteystiedot ,[email protected]

ps. nyt on em.projektin vuoksi sika kiirettä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_1933986 kirjoitti:

Olen aloittanut projektiblogin omasta MS-900. Sieltä saatte seurata veneen kunnostus/entisöinti. Tosin, sivut on ruotsinkielellä. Olisi mukavaa jos kaikki MS-900 ja MS-900/90 omistajat voisivat ottaa minuun yhteyyttä, apua, ideoita ja mielipiteitä tarvitaan. Olisi myös kiva pitää kontaktin samaan merkkisen veneen omistajalle. Ehkä tämä voisi olla aloitus merkkikerhoon?!

Blogi on osoiteessa: http://anjana-rolle.blogspot.com/

T. Elvis78

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu