Vanhaan autooni; toyota corolla, pitäisi vaihtaa jakopään hihna. Kertoisko joku minkä hintainen tällainen on ??? About ?
Jakopään hihna
Hintoja ?
31214
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
vaikka menisit tojotan tiskiltä hakemaan merkkiosaa et hihnasta joudu mihinkään vanhempaan malliin joudu pulittamaan juuri kahtakymppiä enempää. Tarvikeosatkaan eivät välttämättä ole juurikaan halvempia.
Jos tarkoituksesi oli kysyä paljonko hihnan vaihtoremontti maksaa, on hinta aivan toinen. Hihnan lisäksi kun vaihdetaan mallista riippuen vaikka mitä kiristin- ja ohjainrullaa joihin pahimmassa tapaukseesa on vielä integroitu joku vesipumppu.
Pikkupajalla tehtynä voisi heittää arvioksi 200-300€ töineen ja osineen mallia sen paremmin tuntematta.
ei se ole kallis homma kyseiseen autoon ei voi laskuttaa tuntia enempää,sen verran helppo homma se on
no ei sitten
[Posted by 80.222.239.88 via http://algart.net/ww This is added while posting a message to avoid misuse.
Try: http://webwarper.net/webwarper.exe Example of viewing: http://webwarper.net/ww/~av/lycos.com