Kari Haakana takaisin!

Vaadin Kassua takaisin Espooseen!
Oli hävyttömyyden huippu Heikkilältä savustaa Espoon oma poika (kaikkien aikojen Blues/Kiekko-Espoo-pelaaja-äänestyksessä muuten sijalla 11) ulos seurasta viime kaudella.

Kassu takaisin takalinjoille luutimaan ja heti.
4202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kassu on Espoon kuningas, Heikkilän voisi jo heittää mäkeen...

Äänestä

On jo kova ikävä Kassua.
Kiekko-Espoossa mies oli fanien suosiossa, ja vaikka hän tekikin Blues-aikanaan vain yhden maalin, niin siinä hän ottikin fanikatsomon kuten jokaisen tunteella pelaavan pitäisikin:

http://www.blues.fi/images/2801_Ilves_150105_1-1.rm

Äänestä
  • se mennyt niin että Haakana halusi itse lähteä kun Heikkilän vauhti oli liian kovaa vanhalle miehelle.

    Äänestä

  • busa kirjoitti:

    se mennyt niin että Haakana halusi itse lähteä kun Heikkilän vauhti oli liian kovaa vanhalle miehelle.

    Kyllä näitä "virallisia syitä" aina riittää, mutta totuus on jotain ihan muuta.
    Ilmoittihan Blues Kari Kaltonkin kärsivän jostain selkävaivoista pari vuotta sitten, vaikka tosi asiassa mies oli itsemurhan partaalla (Iltalehdessä oli tästä juttu keväällä)

    Kassulla on edelleen kämppäkin Espoossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


steve kirjoitti:

Vaadin Kassua takaisin Espooseen!
Oli hävyttömyyden huippu Heikkilältä savustaa Espoon oma poika (kaikkien aikojen Blues/Kiekko-Espoo-pelaaja-äänestyksessä muuten sijalla 11) ulos seurasta viime kaudella.

Kassu takaisin takalinjoille luutimaan ja heti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu