Täällä puhutaan vain vanhentuneesta APS:ista. Missä on C# tai ASP.NET ja uudemmat tekniikat. Nyt on korkea aika laittaa niille omat ryhmänsä. Eikös juu?
Ylläpito Halojaa!
Teknomanni
53431
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000004&conference=4500000000001139&subcat=1864
Ehei, ei tänne semmoista tule. Tämäkin palsta on lähes kuollut joten tämänkin voisi sulkea koska ASP ON PELKKÄÄ PASKAA!
Olisi kiintoisaa tietää millaisella pätevyydellä tämäkin viesti oli kirjoitettu. Tosiasia, etteivät tällä palstalla kirjoittavat ihmiset tahdo investoida visualstudioon tai asp.net ylläpitoon ei tee asp.netistä kehnoa kieltä. Kumpaistakin käyttävänä tiedän, että asp.net on parempi kuin php (paljolti loistavan kehitysympäristön vuoksi).
Mikäli väität vastaan, perusteluja, kiitos!
"Kumpaistakin käyttävänä tiedän, että asp.net on parempi kuin php (paljolti loistavan kehitysympäristön vuoksi)."
En sano php:n olevan millään tavalla hyvä. Mutta milläköhän kokemuksella sanot noin? Mitä idejä olet kokeillut php:hen? Miksi sinun mielestä kysymys on investoinnista?
..puhua täällä C#:sta, ASP.NETistä tai mistä tahansa aspihommista. Ajattelitko että jos noille luodaan omat osiot niin keskustelijoita ilmestyy heti pilvin pimein? (oikeastaan niin tulee varmasti käymään. Seuraavassa viiden ensimmäisen viestin todennäköisimmät aiheet: Eka, Toka, Kolmas, Neljäs, Viides. Tämän jälkeen palsta kuihtuu.