KADONNUT 30.9-1.10 nokian n70 kännykkä ja vyökotelo.
sokkarin parkissa mahdollisesti tippunut..
puhelimen tai sim-kortin palauttajalle LÖYTÖPALKKIO LUVASSA!!!
sokkarin parkissa mahdollisesti tippunut..
puhelimen tai sim-kortin palauttajalle LÖYTÖPALKKIO LUVASSA!!!
Vastaukset 18
Vanhimmat
mä oon varmaan nähny ton sun puhelimen siinä hyllys oli vieres vie jotain n93, n91, n90, n80 ja n73. aika hintavia olivat...
tännehhän on stand up koomikkokin kirjoittanut.. =/
siis se puhelin oli siinä vyölaukussa kun hävisi ja sillä ei ole mitään väliä..
VAIN puhelimesta tai sim-kortista saa LÖYTÖPALKKION!!
Vai että vyölaukku... HUHHUH, toivottavasti ei moinen kapistu löydy.
tuolla varmaan tarkoitetaan puhelimen mukana tulevaa eikä varmaan mitään vetoketjullista vyötärölle tulevaa vyölaukkua..
se oli semmoinen vyötärölle ripustettava, vetoketjullinen, keltainen, siinä oli palmun kuva ja luki "Gran kanaria"
tunnearvoa, toivottavasti löytyypi!!
lapset leikkii vakavalla asialla..
eikö sitä ole muuta paikkaa missä leikkiä??
miettikää omalle kohdalle jos hävittäisitte oman puhelimen!
se minäkin puhelimeni, mutta onneksi en vyölaukkuani.
minähän en niin tohelo oo että menisin puhelimeni hukkaamaan, sehän on ihan hullun hommaa...
verran kallis ja hankala ostaa uus, ei kandee hukata niinku never!! miekii oon yrittäny kirdarilta ettiä uutta mut pirulainen ku ne tuppaa olemaan tiukas, on vaan sit niit mainosvyölaukkuja, ne on vaan niinku liian upeita!
sori vaan mut voin sanoo että et tule ikinä saamaan sitä puhelintasi takasin!jos täällä vitun käpykylässä jotain häviää niin se kyllä katoaa kun tuhka tuuleen eikä kukaan oo kuullu tai saatikka nähny mitään!!näin vaan on!ja jos pimeällä sokkarin parkkiin joku katoaa niin 3sekunttia niin sitä et enää koskaan nää!
löysin, kiitos :) niistä sai hyvin rahaa.
kuules jarru!!sinäkin luultavasti leikit kyseisen asian kanssa mutta se puhelin ei ole ollut toiminnassa PITKÄÄN aikaan eli PUHELIN on nykyään KALLIS KORISTE.
eli löytöpalkkio on edelleenkin voimassa puhelimesta ja sim-kortista
Voin vain sivulisena todeta, ettei se mikään koriste ole löytäjälle kun sen voi kiinnittää kaapelilla modeeniin ja poistaa sieltä erään ranskalaisen koodinavaja ohjelman turvin luktikukset pois ja ottaa käyttöön sen uudelleen purettujen lukitusten ja koodien hävitessä tuhka tuuleen ottamalla siihen vain uuden liittymän. Sun liittymää ei kukaan onnensi voi käyttää, kun se on väliaikaisesti operaattori sulkenut ja laittanut seurantaan.Itsekin olen näitä varastettuja puhelimia nähnyt ja kaupattavan pilkka hintaan täysin toimintakuntoisina.
Tämänhän asian kaikki ammattivarkaat tietää ja kuinka ne saadaan toimimaan, mutta tietenkin se on väärin olla palauttamatta löytämäänsä toisen arvokasta puhelinta. Nokian N70 on hintava puhelin, ja siksi siitä saa katukaupassa hyvän hinnan toimintakuntoisena mihin se todennäköisesti päätyy. Toinen paikka mihin varastetut kännykät päätyy on viron ja venäjän markkinat. Onhan siitä katoamisesta jo jonkin aikaa, että luulisi jonkun rehellisen siitä jo huikkivan. Oletko kysellyt poliisien löytötavarasta, jos sinne joku oli palauttanut yli 400 euron 3g puhelimen?
Olisikohan sillä vyölaukullakin uusi koti rajan takana?
Ainahan kaikki kaupanpäällinen kiihottaa kaupantekoon, ellei vyölaukku ole sopiva muuhun tarkoitukseen kuten kalastuksessa matolaatikoksi tai pyöräilessä kuopion torilla kalakukko varastoksi vyöllä nälkiintymistä vastaan.
Sillähän ei Kuopiossa ole merkitystä, kumpaa herkkua sieltä tulee vastaan kupua täyttämään pyöräillessä.
Minä olen kovertanut kuivuneen ruisleivän ontoksi ja kiinittänyt sen kuminauhalla vatsani eteen,kyllä meidän Villen kanssa kelpaa siintä särkiä popsia.
Minulle kävi valitettavasti niin, että nälissäni hotaisin koko vyölaukun nielustani alas ja tumppasin sen matkalla kuopioon memmessä heinäseipäällä ohutsuoleen jäätyään kiinni metallisoljesta aatamiomemenaan.
Ville ja Oscar söivät Savonlinnan torilla jo lähtiessään madot laukusta, luullen niitä metrilakuiksi!