Parkkipaikoilla

Varsinkin markettien parkkipaikoilla tuntuu autoilijoilla liikennesäännöt unohtua. On ruuduilla oikomisia, ei väistetä oikealta tulevaa vaan älytöntä kaahailua. Näin ainakin Lahden Prisman ja Citymarket Launeella.
3424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

prisman automarketin parkkipaikalle tulee näin oli viikko pari sitten lehdessä ja syy on runsaat kolarit parkkialueella!

Äänestä

Kortti pois jos ei osuta edes parkki-ruutuun :-)

Äänestä

...on Itäkekskuksen Citymarketin P-alue. Siellä jengi ajelee kuin pääkadulla (kulkee sittarin editse) vaikka oikealta tulevia pitäisi väistää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Parking Lot kirjoitti:

Varsinkin markettien parkkipaikoilla tuntuu autoilijoilla liikennesäännöt unohtua. On ruuduilla oikomisia, ei väistetä oikealta tulevaa vaan älytöntä kaahailua. Näin ainakin Lahden Prisman ja Citymarket Launeella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu