Lajin vaihto :b

IsäGamillo

Olen mielenkiinnolla seurannut paikallisen " Lätkäporukan" otteluita. Olen tullut sellaiseen tulokseen, olisikohan aika vaihtaa lajia. Tarjolla olisi lätkää muistuttava peli, elikkä Field Hockey. Pojille vain minimekot päälle, ja alle "pikkumustat" kalsareiden persauksiin voisi painattaa kunnon pässilogon. Pässinpäähän voisi istuttaa vaikka aniliininpunaisen saparoperuukin. Tämä siksi, kun lätkä hommista ei näytä tulevan yhtikäs mittään.

3

523

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllästynyt

      Kohta joku idiootti rules tulee sanomaan jotakin tyhmää jäkiksestä ja Sapkosta. Sen jälkee joku toinen idiootti tulee haukkumaan rulesin ja niin edespäin taas kohta vastauksia on jo 30...AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRGGHHHHHH!!! EN JAKSA !!!! (hyppää ikkunan läpi kadulle)

      • Sitä

        Pitääkin. Tästä näkee kuinka jotkut ottavat pulttia, kun arvostellaan asioita joista joku pitää.


    • Taisi jäädä vaariGamillolta kakkulat kotiin.

      SaPKo pelaa kotona hyvää peliä joten jauhat paskaa. Otahan torttusi ja niele se.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      37
      3541
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      98
      1721
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      136
      1605
    4. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      46
      1535
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      91
      1310
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      30
      1236
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      57
      1135
    8. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      281
      1129
    9. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      125
      1010
    10. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      270
      991
    Aihe