Olen kuullut arvioita, että Vasemmistoliitolla olisi seuraavissa vaaleissa mahdollisuus jopa lisätä kannatustaan, mikäli se uskaltaisi tehdä itsensä näköisen kampanjan. Niin hallitus, kuin suurin oppositiopuolue kokoomus ovat viime aikoina tehneet linjauksia jotka eivät suurelta osin tyydytä äänestäjiä. Markkinarako on olemassa. Onko uskallusta, onko tekijöitä?
Kestääkö vasureiden kantti?
kokoomuksen vihollinen no2
3331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mutta kun meillä ei enään ole kuin Taistolaiset, ja niitä ei ole kuin puolenkymmentä!
on ne puolenkymmentä Taistolaista, mutta meillä vasemmistoliitossa riittää ehdokkaita. Esim. Lapissa E-J Tennilä tulee saamaan tiukan vaihtoehdon.
...esittämällä irtisanomissakkoa voittoa tuottaville yrityksille kun ne vähentävät väkeään. Joissakin maissa tuonkaltainen järjestelmä on kuulemma käytössä ja ehkä juuri siksi kansainväliset firmat siirtävät mieluummin toimintojaan Suomesta kuin muualta. Suomessa irtisanominen on halpaa, ei euronkaan sanktiota.
Toivottavasti hyviä ja uskottavia keskustelunavauksia riittää vaaleihin asti.