Niin kuin Kostiainen Tampereella on Lindborg Uudellamaalla hyvä esimerkki näistä uusista Kokoomuksen toivoista. Molemmat hyvin koulutettuja ja tohtoreita sekä laajan elinkeinopoliittisen näkemyksen omaavia kehittäjiä. Näitä Kokoomus tarvitsee. Uutta verta vanhoihin suoniin ja asiantuntemusta Arkadianmäelle. Antakaa heille tukenne ja äänenne.
Suosittelen:www.juhakostiainen.net ja www.lindborg.org
Suosittelen:www.juhakostiainen.net ja www.lindborg.org
Vastaukset 1
Vanhimmat
Samaan luokkaan kuúluu mielestäni Marjo yhdessä noiden mainitsemiesi miesten kanssa. Luin hänestä viikonloppuna Länsiväylästä, (vai oliko se hesari), siinä hyvä nainen.
Siinä meillä olisi kolmikko, joka saisi muutosta aikaan Kokoomuksen kuvassa ulospäin ja sen toimintatavoissa. Toisivat politiikkaan myös uutta osamista ja määrätietoisuutta niinkuin Marjo kertoi artikkelissa.
Pitäisi kyllä vaihtaa vanhat uusiin, niinkuin joku mainitsi. Onneksi ainakin Uudellamaalla on tilaa 2-3 uuteen kansanedustajaan kun kansanedustaja Markkula-Kivisilta lopettaa ja Harkimo siirtyi Helsinkiin. Onnea ainakin Marjo Matikaiselle ja näille miehille.