MISSÄ VAIHEESSA

tietääkö joku kuinka monta raskausviikkoa on abortin takaraja?
4642
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

väärin muista niin se oli 3 kuukautta.... elikkä siis 12 viikkoa... :) en kyllä mene vannomaan.

Äänestä

sen 12 rv ja se lasketaan edellisien menkkojen alusta...

Äänestä
  • tosin sitten todella hyvin perustein.

    Äänestä

  • raskausviikko 12 lasketaan ensisijaisesti omalla lääkärillä ennen aborttilähetettä, mutta ei välttämättä ole tarkka arvio menkoista..

    Lisäksi ennen aborttitoimenpidettä katsotaan ultralla kahden päivän tarkkuudella oikea aika, joka määrittelee raskausviikkojen keston abortin suorittamisen laillisuuden kannalta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miettii asiaa kirjoitti:

tietääkö joku kuinka monta raskausviikkoa on abortin takaraja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu