Kannattaako valittaa ?

Hei !

Minua kiinnostaisi kokemuksenne ongelmista matkoilla ja onko matkatoimistoon kannattanut valittaa.
1344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kuten ihan järkevää onkin niin jos on jollain seuramatkalla, missä on tavattavissa matkatoimiston opas tai muu yhteyshenkilö, niin epäkohdista ja ongelmista pitää kertoa jo hänelle. Näin matkanjärjestäjällä on mahdollisuus yrittää korjata ongelmat ja epäkohdat. Ja näinhän asian pitää ollakin.

Pelkkä jälkikäteen valittaminen ei kannata eikähän siinä ole järkeäkään. Eri asia on mikäli on jollain ns. omatoimimatkalla ja matkatoimisto on myynyt jotain joka ei todellakaan pidä paikkansa. Silloin ilman muuta voit soitella matkatoimistoon ja keskustella asioista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matkailukärpänen kirjoitti:

Hei !

Minua kiinnostaisi kokemuksenne ongelmista matkoilla ja onko matkatoimistoon kannattanut valittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu