TUOMARI RATKAS(vuohtoniemi)

qwerty99

7

656

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi linnan poikia..

      Sitten kun taidot loppuvat niin aletaan keksiä että tuomarit ratkaisivat.. Voi teitä päiväkerhon ressukoita..

      • kuqi4ever
        kuqi4ever kirjoitti:

        http://www.tappara.fi/ottelut/2005-06/pelicans4b.html

        Taitaa olla vuohtoniemi tämän vuoden ehdottomasti värikkäin tuomari. Tappara-Kärpät tv matsissa mokas tosi pahasti. Ihan piruuttani etsin googlesta sanalla ville vuohtoniemi, ja eipä tuomarista paljoa hyvää sieltä löytynytkään. Villellä omat vedot vetämässä? Parilla viime kierroksella ei olekkaan villeä näkynyt, miksiköhän? passitus divariin?

        http://keskustelu.jatkoaika.com/showthread.php?t=35457&page=2&pp=25

        http://www.hpk.fi/service/gpublisher/action.do?operation=printpage&pageid=713&eventid=288


      • saipaasi
        kuqi4ever kirjoitti:

        http://www.tappara.fi/ottelut/2005-06/pelicans4b.html

        Minun mielestä surkein tuomari koskaan! Ihme että pääsi SM-tasolle. Alemmissa sarjoissa ihan ihme tuomarointia. Ehkäpä joku valitseekin juuri varta vasten näitä "ihme"-tuomareita sinne liigakaukaloihin?!


    • Minä vain

      Katsopas ensikerralla tarkemmin.

      Tämä aloitus on Blues-fanilta, tai joltain peliä vastapuolelta seuranneelta, jonka mielestä Vuohtoniemi ratkaisi pelin HPK:lle! Ei kai täällä omat itke jos voitto tulee?

      Sinänsä fanin puheissa on perää, sillä Vuohtoniemi oli aivan onneton tapaus, ja selostajat ja muut (valmenatjat, pelaajat ja yleisö) haukkuivat häntä siksi koska heppu sotki peliä aika tavalla.

      Että sillä lailla.

    • Anonyymi

      Tokmanni Sateenvarjo psykiatri Anneli Laukkanen Pyhäjärvi Pyhäsalmi selvitää.

      Kun puhuu en ole saanut rahaa siitä ja siitä Puhuu Kalevi Kekkonen Uudet ajat.
      Leevi Kekkonen ulosotto Vuotoniemi puhuu Päivi Meriläinen kautta ulosotto Uusi aika Lehti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      242
      6061
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      126
      5871
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      231
      4937
    4. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      15
      4293
    5. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      62
      4196
    6. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4107
    7. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      27
      4102
    8. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      32
      3658
    9. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      57
      2564
    10. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      45
      1860
    Aihe